Vznik covidu? HIV, mlčí se o tom. Doktor Svoboda nejen o mutaci

01.12.2021 11:51 | Rozhovor

Genetickou výbavu omikronu, nové varianty koronaviru, budou virologové schopni rozšifrovat během dvou až tří týdnů. Podle imunologa Jaroslava Svobody se dozvíme, jak na něj bude reagovat infikovaný člověk, až později po analýzách imunitního systému infikovaných lidí. Uznávaný vědec také upozorňuje, že některé povrchové znaky nového koronaviru obecně připomínají některé povrchové znaky HIV. Ostatně objevitel viru HIV už před rokem prohlašoval, že celý výzkum ve Wu-chanu, odkud unikl koronavirus, byl zacílen na preventivní vakcínu proti HIV.

Vznik covidu? HIV, mlčí se o tom. Doktor Svoboda nejen o mutaci
Foto: YouTube Show Jana Krause
Popisek: Imunolog Jaroslav Svoboda

Nová varianta koronaviru SARS-CoV-2, označovaná jako omikron, byla původně spojována se zeměmi na jihu Afriky, nyní se hovoří o tom, že ještě dříve byla zjištěna v Nizozemsku. Co se o ní dá říci takhle krátce po jejím zachycení?

Podle toho, co zatím vím, byla varianta omikron poprvé zachycena na hranicích Botswany, nejvíce je zatím studována v Jihoafrické republice, ale při dnešní globalizaci se již rozšířila prakticky po celé Evropě. Dokonce se předpokládá, že k mutaci mohlo dojít u HIV pozitivního člověka, ale to je zatím domněnka.

Z čeho tahle úvaha vychází?

Je skutečností, že některé povrchové znaky nového koronaviru obecně – nikoli geny pro tzv. reverzní transkriptázu, která by umožňovala přepis z RNA do jaderné DNA – připomínají některé povrchové znaky HIV. Proto se profesor Luc Montagnier už minimálně před rokem vyjádřil v tom smyslu, že celý výzkum ve Wu-chanu, kde byl snad dokonce oficiálně delší dobu přítomen, byl zacílen na preventivní vakcínu proti HIV. Nikdo to nebral moc vážně, protože ve vědeckém světě kolují fámy, že má pan profesor v poslední době dost alternativní názory, to se týká například diagnostiky borelií v tkáních pomocí měření změn elektromagnetického pole. Nicméně jsem čekal, že se tato souvislost nějak osvětlí. A skutečně koncem srpna ohlásila firma Moderna, že ukončila vývoj profylaktické vakcíny proti HIV a že bude tato vakcína uvedena na trh na podzim tohoto roku. Zatím je ale „ticho po pěšině“.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Jiří Hroník

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Přestaňte se honit za přízraky Putina.“ Verze Fialy o žháři vyslaném Rusy zpochybněna

20:57 „Přestaňte se honit za přízraky Putina.“ Verze Fialy o žháři vyslaném Rusy zpochybněna

Bylo Česko terčem ruských tajných služeb, které chtěly prostřednictvím španělsky mluvícího cizince z…