4. ročník MaRS, 24-hodinový maraton s roztroušenou sklerózou

19.02.2015 20:53

V sobotu 7. března 2015 od 10.00 do 14.00 hodin se ve Fakultní nemocnici Brno, pavilón D1 v prostorách ambulance Rehabilitačního oddělení bude konat 4. ročník 24-hodinového maratónu s roztroušenou sklerózou MaRS 2015, sportovně-dobročinné akce.

4. ročník MaRS, 24-hodinový maraton s roztroušenou sklerózou
Foto: Martin Šimák
Popisek: Pohled na Brno shora, letecký snímek

Připraven je kruhový trénink na ergometrech, posilovací a vyrovnávací cvičební prvky, test rovnováhy, testy jemné motoriky a kognitivních funkcí. Pro nejmenší je připraveno malování společného obrazu a jóga - cvičení pro všechny. Celé prostory jsou bezbariérové a tréninkový plán ušitý každému na míru.

Vytvořením týmu (4 - 12 osob) pomůžete podpořit pacienty s roztroušenou sklerózou. Přátelé platí dobrovolné vstupné v ceně 100,- Kč. V případě zájmu se prosím přihlaste (http://www.fnbrno.cz/4-rocnik-mars-24-hodinovy-maraton-s-roztrousenou-sklerozou/t5008) nebo kontaktujte Mgr. Kolaříka, ondrej.kolarik@fnbrno.cz, který celou akci koordinuje.

Projekt ve spolupráci s MS Centrem při Neurologické klinice 1. LF UK a VFN v Praze pod vedením prof. MUDr. Evy Havrdové, CSc. organizuje Nadační fond IMPULS. Projekt vznikl v roce 2012 z iniciativy pacientů s roztroušenou sklerózou mozkomíšní (RS), kteří si uvědomili potřebu fyzické aktivity jako nedílné součásti léčby. Záštitu nad touto akcí převzala starostka obce Průhonice PhDr. Hana Borovičková.

Letos se do projektu zapojí celkem 10 měst z celé ČR. S mottem „Jsme roztroušeni po celém světě“ vyzýváme i MS organizaci na Slovensku a ve Švýcarsku, aby se připojily ke cvičení a symbolicky podpořily hlavní myšlenky maratonu. Spojení mezi městy zajistí telemosty. I v tomto roce budou cvičit jak pacienti, tak lékaři, fyzioterapeuti, psychoterapeuti a známé osobnosti.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Zdeněk Nekula byl položen dotaz

Co děláte proti zdražování potravin?

A prosím, buďte konkrétní. Zatím jen sledujete marže a cena potravin dál roste. Navíc, jak zjistím, kdo má jak vysokou marži? Vím, že odmítáte plošná opatření, ale podle mě nepřicházíte z žádnými? Proč třeba aspoň nepomůžete zemědělcům a farmářům, aby nemuseli zdražovat a uživili se? Děkuji za konkr...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM: Poslední pozemek chyběl kupujícímu k sjednocení vlastnictví

22:11 ÚZSVM: Poslední pozemek chyběl kupujícímu k sjednocení vlastnictví

Úřad pro zastupování státu ve věcech v Břeclavi prodal pozemek v Hustopečích u Brna o výměře 13 m2 p…