AČCKA: České cestovní kanceláře podporují cestovní ruch ve Spojených arabských emirátech

08.02.2022 18:44 | Tisková zpráva

Úřad pro rozvoj cestovního ruchu emirátu Ras Al Khaimah (RAKTDA) ve spolupráci s Asociací českých cestovních kanceláří a agentur pořádají ve dnech 9.2. - 13.2.2022 Kongres AČCKA, který je již 53. v pořadí. V letošním roce se uskuteční na pobřeží Perského zálivu v Ras Al Khaimah, v jednom ze sedmi autonomních emirátů, které tvoří Spojené arabské emiráty.

AČCKA: České cestovní kanceláře podporují cestovní ruch ve Spojených arabských emirátech
Foto: AČCKA
Popisek: AČCKA

Pro české cestovní kanceláře a cestovní agentury účastnící se kongresu je připraven jedinečný program, neboť Ras Al Khaimah má bohaté přírodní a kulturní dědictví. Návštěvníky naláká na atraktivity od nejvyšší hory v zemi (1.934 m.n.m.), přes historické pevnosti, rozsáhlé bílé písečné pláže, bezpečnou dopravní infrastrukturu, hotely světové úrovně, až po kvalitní místní kuchyni. Ras Al Khaimah, které v arabštině znamená „vrcholek stanu “, nabízí spoustu zábavních atrakcí v horách, mezi nimiž je i nejdelší zipline na světě, Jebel Jais Flight.

Česká delegace čítající 70 účastníků z řad majitelů a vrcholných manažerů cestovních kanceláří a agentur dorazí přímým leteckým spojem z Prahy na 4denní akci, jež obsahuje odborný program s informacemi o nové a připravované legislativě cestovního ruchu, dále společenské aktivity, nezbytnou návštěvu výstavy EXPO Dubai 2020 a dobrodružné poznávání jedinečné destinace.
Emirát Ras Al Khaimah je působivou destinací pro dovolené i služební cesty a hraje klíčovou roli v současném výjezdovém cestovním ruchu turistů z Evropy. Přes cestovní kanceláře jej do r. 2021 navštívilo přibližně 1,5 mil. Evropanů, do r. 2025 tento emirát navštíví další 3 mil. evropských turistů.

Raki Phillips, generální ředitel Ras Al Khaimah Tourism Development Authority, řekl: „Jsme velmi potěšeni, že si AČCKA vybrala pro pořádání svého kongresu právě Ras Al Khaimah. Turistický ruch Ras Al Khaimah zažívá v posledních letech prudký rozvoj, k čemuž přispěly z velké míry strategie a aktivity RAKTDA v oblasti budování turistické infrastruktury a investic do jejího rozvoje s cílem nabídnout špičkové služby všem segmentům cestovního ruchu v rámci zásad udržitelného rozvoje, jež je naší prioritou. Jsem velmi rád, že se zástupci českých cestovních kanceláří a agentur budou moci v rámci svého programu přesvědčit o přírodních krásách a historických a kulturních památkách našeho emirátu, a věřím, že tato skutečnost přispěje k dalšímu rozvoji cestovního ruchu z České republiky do naší země. Přeji všem účastníkům příjemný pobyt a úspěšný kongres.“

Roman Škrabánek, prezident AČCKA, potvrdil vysoký zájem ze strany českých turistů o dovolenkovou destinaci Ras Al Khaimah, který dokládají počty návštěvníků z ČR ve výši okolo 24 tis. osob (v roce 2018 i 2019). „Díky dobrému leteckému spojení z ČR a příznivým cenám je tato destinace čím dál častěji vyhledávaná českými cestovními kancelářemi a jejich zákazníky. Proto považuji za smysluplné, že AČCKA, jako jedno z nejstarších profesních sdružení cestovní kanceláří v ČR, uspořádala svůj 53. kongres právě v Ras Al Khaimah.“

***
Cestovní ruch Česká republika – Ras Al Khaimah, Spojené arabské emiráty

Přestože byl cestovní ruch zcela zásadně zasažen pandemií nemoci COVID-19, a to již od března 2020, kdy cestovní kanceláře a agentury prakticky zastavily svou činnost, turismus mezi Spojenými arabskými emiráty a Českou republikou byl přerušen pouze na několik měsíců. SAE se již na podzim 2020 otevřely turistům a postupně se staly velmi bezpečnou zemí s nízkým rizikem nákazy nemocí COVID-19.

V roce 2021 navštívilo Ras Al Khaimah za účelem dovolené celkem 12.663 českých občanů (Zdroj: RAKTDA, 27.01.2022). V letošním roce 2022 cestovní kanceláře očekávají přiblížení k předpandemickým číslům, která se pohybovala okolo 24.tis. českých turistů ročně.

Spojené arabské emiráty jsou vyhledávanou destinací zákazníků českých cestovních kanceláří díky několika přímým leteckým spojům z Prahy, příznivým cenám zájezdů, atraktivní podívané na okolní pouštní krajinu, exotické arabské atmosféře, zářícím nákupním centrům a velkolepým architektonickým stavbám, které nemají ve světe obdoby. Ročně SAE navštíví okolo 40 tis. českých turistů, z nichž nejpopulárnějšími destinacemi jsou právě Ras Al Khaimah a Dubaj.

Dubaj je důležitou křižovatkou pro mezinárodní leteckou přepravu cestujících, z Dubaje dále směřují turisté do asijských destinací. Spojené arabské emiráty se staly jednou z nejoblíbenějších cílových destinací zejména díky příznivým cenám, krátkému přímému letu (cca 6 hodin) a celoročnímu využití. K navýšení zájmu o Spojené arabské emiráty jednoznačně přispělo zrušení vízové povinnosti pro české občany v roce 2014. Počet leteckých spojů se následkem vyšší poptávky zdvojnásobil. Díky zrušení víz turisté do země létají i na kratší dobu. Výjimkou nejsou ani prodloužené víkendy, které lidé využívají k rekreaci a nakupování.

Statistiky Letiště Václava Havla v Praze

Z letiště Václava Havla Praha nyní létá do Dubaje až 19 spojů týdně. V současné době jsou z Prahy nabízeny 3 přímé letecké trasy s denními spoji, a to s leteckými společnostmi Emirates, Fly Dubai a Smartwings.

Podle statistik Letiště Václava Havla v Praze, bylo v roce 2019 odbaveno na lince Praha-Dubaj-Praha celkem 468 369 cestujících (v obou směrech). V roce 2020 se tento počet snížil na 100 672 cestujících, z toho 85 848 cestujících bylo odbaveno za období leden–březen, tedy před vypuknutím pandemie. V loňském roce činil počet odbavených cestujících v obou směrech 130 915.

Z celkového počtu odbavených cestujících na trase Praha-Dubaj-Praha tak v roce 2021 představoval emirát Ras Al Khaimah jednu z nejdůležitějších destinací ve Spojených arabských emirátech a cílovou zemi pro dovolenou českých občanů v době pandemie vůbec.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Green Deal

Dobrý den, obracím se na vás jako na zastánce tohoto paktu nebo co to je. Můžete mi říci, kde třeba většina z nás má brát peníze na auta bez spalovacích motorů? Neměla by tedy minimálně EU lidem na nová auta nějak přispět? Myslíte si, že si je lidé u nás, kteří vydělávají kolem 20 tisíc měsíčně moho...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: V Dukovanech maturitou z jaderné energetiky prošlo 96 středoškoláků

13:04 ČEZ: V Dukovanech maturitou z jaderné energetiky prošlo 96 středoškoláků

Devadesát šest studentů prošlo od dubna do června v Jaderné elektrárně Dukovany odbornými stážemi pr…