Společně se čtyřiceti vojáky z hranického praporu se této mise účastní dalších 15 příslušníků AČR, především z pluku logistické podpory. Jejich úkolem je zapojit se (v sestavě kanadského praporu) v rámci konceptu eFP do intenzivního a dlouhodobého výcviku v mnohonárodním prostředí NATO. Tato mise také nabízí příležitost v praxi prověřit mechanismy pro přesuny spojeneckých sil přes území jiných států.
Celé úkolové uskupení, čítající 55 vojáků a 20 kusů techniky, pod velením kapitána Michala Bogdana, odjelo 14. června železničním transportem ze stanice Hlubočky přes Polsko až na lotyšské hranice. Odtud překonají přibližně 450 kilometrů po vlastní ose až do místa působení v lotyšském výcvikovém prostoru Adazy. Při strategickém přesunu tak vojáci urazí více než tisíc kilometrů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

11:14 Finanční správa se soustředí na stovky milionů nepřiznaných tržeb e-shopů
Finanční správa spustí na konci srpna kontrolní akci s názvem EMPORION, ve které se zaměří na přizná…
- 7:33 ČSÚ: Meziroční růst cen potravin opět zrychlil
- 22:42 Česká pošta: Zpráva o udržitelném rozvoji za rok 2024
- 19:44 SFŽP: O hrdinech zelené energie i spravedlivé transformaci
- 16:47 Ústavní soud: K právním okolnostem aktivního ukončení života
- 13:43 Nadace ČEZ: Osvětlení přechodu zvýší bezpečnost chodců v Lázních Bohdaneč