Asociace živnostníků: Další bariéra vůči Číně prolomena

18.09.2015 8:31 | Zprávy

Vysoká škola finanční správní (VŠFS) za aktivní podpory Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) přijímá první ucelenou skupinu čínských studentů v historii ČR. Do anglicky vyučovaného bakalářského studijního oboru Business Management and Corporate Finance dnes nastupuje 25 čínských studentů. Součástí studia bude i účast na česko-čínských studentských spin-off projektech, které připravuje AMSP ČR.

Asociace živnostníků: Další bariéra vůči Číně prolomena
Foto: amsp.cz
Popisek: Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Příprava akreditovaného studijního program zaměřeného na řízení podniků trvala téměř dva roky a byla spojena s několika návštěvami partnerských univerzit v Číně. Do vzdělávacího projektu, který vznikal s účastí AMSP ČR, jsou zapojeny vedle VŠFS, která je členem asociace, také Changchun University of Finance and Economics (provincie Jilin, Čína) a City University of Seattle (Seattle, USA). Studium bude probíhat ve třech fázích: studenti absolvují jeden rok přípravného studia v Číně, poté stráví tři roky v České republice, kde na VŠFS získají souběžně tituly Bc. a BSBA v programu Joint Degree. Závěrečné dva roky budou studovat v USA a získají titul MBA. V průběh celého studia budou čínští studenti zapojeni do podnikatelských projektů, které budou zaměřeny podporu inovací, exportů a investic v malých a středních firmách. Cena školného se pro čínské studenty pohybuje okolo 100 000 Kč ročně.

„Naším dlouhodobým cílem je být mezinárodní univerzitou. Už dnes je na naší škole každý čtvrtý student ze zahraničí. V budoucnosti očekáváme příjezd dalších čínských studentů, a proto pro ně na Žižkově dokonce stavíme Small Chinatown,“ říká rektorka VŠFS Bohuslava Šenkýřová.

V budoucnosti škola celkem očekává okolo stovky čínských studentů ročně, a to přesto, že v současnosti v České republice studuje pouze okolo dvou set čínských studentů.

„Je to důsledek malé ochoty českých univerzit akceptovat nové podněty, politických překážek v podobě ztížené možnosti získat české studijní vízum, i toho, že žádná z českých univerzit se neumísťuje v žebříčcích nejlepších světových univerzit,“ dodává dále rektorka VŠFS a doplňuje: „Ve světě studuje okolo 460 tisíc studentů z Číny a v Holandsku, které je srovnatelné s Českou republikou, jich je okolo šesti tisíc. Čínští studenti navíc patří na zahraničních univerzitách k nejúspěšnějším studentům pro svoji motivaci a píli.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Předškolní péče

Tvrdíte, že je předškolní péče dostupnější. To je sice částečně pravda, ALE. Myslíte, že je to vaše zásluha? Není to náhodou proto, že se rodí čím dál méně dětí? A pak dostupnější také není pro všechny. Vzniká sice řada soukromých školek, dětské skupiny apod., ale máte ponětí, kolik stojí? Proč na n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa jeskyní: Sochařská výstava v Zbrašovských jeskyních

22:08 Správa jeskyní: Sochařská výstava v Zbrašovských jeskyních

Tvorbu čtyř sochařů a tří sochařek představuje tradiční letní výstava ve Zbrašovských aragonitových …