Autodrom Most: Doprovodný program Czech Truck Prix zahájí spanilá jízda, děti čekají unikátní atrakce

14. 8. 2019 16:27

Návštěvníci vrcholné akce každoročního kalendáře mosteckého autodromu, kterou je pod názvem TOTAL Czech Truck Prix evropský šampionát okruhových tahačů (FIA ETRC), se mohou i letos těšit na pestrý a bohatý doprovodný program.

Autodrom Most: Doprovodný program Czech Truck Prix zahájí spanilá jízda, děti čekají unikátní atrakce
Foto: Autodrom Most
Popisek: Jezdci ve svých šestitunových speciálech se v pátek 30. srpna v podvečer projedou ulicemi Mostu

Na závodní víkend na přelomu srpna a září fanoušky pozvou sami jezdci, kteří v pátek 30. srpna v podvečer projedou ve svých šestitunových speciálech ulicemi Mostu. Spanilá jízda s cílem na centrálním 1. náměstí pak bude pokračovat hudební produkcí, soutěžemi o vstupenky a rozhovory s jezdci a jejich následnou autogramiádou. O víkendu 31. srpna a 1. září se na autodromu nebudou nudit ani děti, v závěru prázdnin si užijí kolotočové atrakce i novinky, jakými jsou wipe-out nebo air born.

Kolotoč se vrací na autodrom jako nepřehlédnutelná atrakce doprovodného programu po delší době. „Věříme, že zejména nejmenší návštěvníky závodního víkendu potěší. Mohou se svézt na centrifuze nebo řetízkovém kolotoči. Chybět nebude ani střelnice, kde si mohou vyzkoušet přesnou mušku i tatínkové a maminky. Velký zájem očekáváme o adrenalinové atrakce. Wipe-out je otáčecí rameno, které je nutné přeskočit. Točí se stále rychleji, takže vyžaduje dobrý postřeh soutěžících. Air born je zase pro odvážné. Nafukovací raketa totiž zájemce vynese do několikametrové výšky,“ upřesnila eventová manažerka společnosti AUTODROM MOST Michaela Rosenkranzová.

Děti budou mít zázemí jako vždy na dopravním hřišti s funkčními semafory s bezplatnou zápůjčkou kol, koloběžek či odrážedel, čekají je také hry a soutěže o ceny. Chlapcům a dívkám se bude věnovat i stánek oddělení ministerstva dopravy BESIP. „Členové týmu BESIP děti hravou formou seznámí s hlavními zásadami bezpečného pohybu v ulicích města, ať už v roli chodce či cyklisty. Dospělým návštěvníkům pak zdarma nabídnou preventivní vyšetření zraku odborným lékařem. Řada řidičů totiž trpí nějakou formou zrakového postižení, aniž o tom vědí,“ doplnila Rosenkranzová.

Adrenalinový zážitek zájemcům zprostředkují taxijízdy v závodních speciálech na malém okruhu na polygonu nebo v terénních vozech na offroadové dráze. Kdo si chce vyzkoušet speciál Škoda Octavia Cup RS III na velkém okruhu, má jedinečnou příležitost v sobotu po ukončení programu jednotlivých závodních sérií. Motorkářskou show se speciálními efekty předvede po oba víkendové dny v polední přestávce na cílové rovince kaskadérská skupina Crazy Day.

Doprovodný program nabídne také už potřetí přehlídku The Most Truck Festival, kam majitelé přihlásili na 100 kamionů, a to i amerických nebo historických. Tahákem pro diváky bude v sobotu i v neděli spanilá jízda účastníků festivalu po velkém závodním okruhu.

Hlad a žízeň návštěvníci zaženou v restauraci v paddocku autodromu či u stánků, jež budou rozmístěny po celém diváckém svahu. Vybírat si mohou z rozmanité nabídky teplých i studených nápojů a piva tradiční tuzemské značky Prazdroj. Vstupenky na TOTAL Czech Truck Prix lze zakoupit zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komerční tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Probační a mediační služba řeší problémy s dodavatelem elektronického monitorovacího systému

22:03 Probační a mediační služba řeší problémy s dodavatelem elektronického monitorovacího systému

Probační a mediační služba aktuálně intenzivně řeší problémy s dodavatelem elektronického monitorova…