Jaká kvalifikace v současné době zaručí bezproblémové pracovní uplatnění? Na tuto otázku se snaží odpovědět státní správa, podnikatelé i provozovatelé škol. Posledně jmenovaní podle aktuálních požadavků trhu práce průběžně upravují nabídku studijních programů. Často ve spolupráci s firmami tak, aby úspěšným studentům usnadnili vstup nebo návrat do pracovního života. První soukromá vysoká škola v České republice Bankovní institut (BIVŠ) proto nabízí celoživotní vzdělávání (CŽV), individuální přístup a téměř nulovou nezaměstnanost absolventů.
Koncem dubna bylo v České republice bez práce na 575 tisíc lidí. Nejsložitěji přitom hledají pracovní uplatnění lidé starší 55 let, kterých postupně přibývá. „Významnou roli při hledání práce hraje vzdělání. Čím vyšší je či více odpovídá aktuálně poptávaným profesím, tím se zvyšuje pravděpodobnost najít si dobré pracovní místo“, říká rektor Bankovního institutu vysoké školy Pavel Mertlík a dodává: „Bankovní institut dnes nabízí celoživotní vzdělávání formou kombinovaného studia, rekvalifikačních kurzů nebo krátkodobých seminářů šitých na míru konkrétnímu zadavateli či aktuálním požadavkům trhu práce. Do předloňska přitom absolventi BIVŠ vykazovali 100% zaměstnanost.“
Vzdělávat se je samozřejmě vhodné po celý život. Pokud studium v jakémkoliv věku primárně souvisí s hledáním práce, je dobré sledovat požadavky trhu práce a pestrost i kvalitu studijních programů. Kurzy celoživotního vzdělávání na Bankovním institutu vysoké škole, které vycházejí z akreditovaných studijních programů (tj. BIVŠ je organizuje podle § 60 zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách), dosud absolvovalo 350 lidí. Největší zájem přitom byl o Oceňování nemovitého majetku, tento kurz absolvovalo 292 zájemců. Jako novinku BIVŠ nyní připravuje kurzy související s ekologií, jedná se například o kurz Ekologická rizika a příležitosti investičních záměrů. Chtěl by je spustit od září 2014.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva