ČEZ ESCO staví na klíč elektromobilitu pro Českou spořitelnu

08.12.2020 10:54

Pražská centrála České spořitelny buduje zázemí pro elektromobilní budoucnost svého fleetu. Společnost ČEZ ESCO peněžnímu ústavu dodala osm dobíjecích wallboxů pro e-auta a do konce roku ještě zajistí v rámci tříletého pronájmu stejný počet vozů VW e-Golf. ČEZ ESCO v oblasti elektromobility nabízí širokou paletu souvisejících služeb a produktů pro firmy, municipality a kraje.

ČEZ ESCO staví na klíč elektromobilitu pro Českou spořitelnu
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

„Je nám ctí být u toho, když jedna z velkých českých bank dělá první velký krok směrem k elektrizaci svého automobilového parku. Jako zavedený a největší hráč v tuzemské elektromobilitě jsme v tomto případě rádi dali k dispozici zkušenosti našich specialistů a využili dlouhodobé spolupráce s automobilkami, díky nimž umíme vozidla integrovat do firemních i municipalitních flotil za zajímavých podmínek,“ říká Kamil Čermák, generální ředitel ČEZ ESCO.

V rámci zakázky zajistí ČEZ ESCO pro Českou spořitelnu tříletý pronájem osmi elektromobilů VW e-Golf. U budovy peněžního ústavu na Olbrachtově ulici v Praze už je Instalován stejný počet dobíjecích wallboxů, zařízení o výkonu 22 kW schopných doplnit většinu kapacity baterií za několik hodin.

Nový model Volkswagen e-Golf disponuje dojezdem na jedno dobití 300 km, maximální rychlostí 150 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h dosáhne za 9,6 sekundy. Celková kapacita lithium-iontové baterie je 36 kWh, kombinovaná spotřeba energie na sto ujetých km činí 12,7 kWh.

Společnost ČEZ ESCO v oblasti elektromobility nabízí širokou paletu souvisejících služeb a produktů pro firmy, municipality a kraje. Jde například o návrh a instalaci dobíjecích stanic na klíč, elektrifikaci automobilových flotil, platformy pro dobíjení, včetně IT řešení, pronájmy či prodeje elektromobilů nebo wallboxy a kabely pro dobíjení. Pro samosprávy ČEZ ESCO nabízí realizaci a provoz dobíjecích stanic pro elektrobusy či návrhy konceptu elektromobility pro jednotlivá města a regiony.

Skupina ČEZ v současnosti provozuje nejrozsáhlejší síť veřejných dobíjecích stanic pro elektromobily v České republice, která je rozsahem více než 240 stojanů srovnatelná s většími řetězci klasických čerpacích stanic. Kromě zhruba 180 rychlodobíjecích stanic je řidičům k dispozici i šedesátka tzv. stanic normálního dobíjení. Část sítě vzniká v rámci projektu „EV Fast Charging Backbone Network Central Europe“ za prostředky z evropského grantového programu CEF. ČEZ staví stanice také z vlastních prostředků a díky zdrojům z Operačního programu Doprava (Fond soudržnosti). Více ZDE.

V České republice je v současnosti registrováno už více než 5000 čistě elektrických aut. V roce 2017 přibylo 400 vozů na elektrický pohon, o rok později 725 elektrických aut, loni 789 elektromobilů a letos jen do konce listopadu celkem 2 139 e-aut. Odhady dalšího vývoje hovoří v horizontu několika let o ročních prodejích v řádu tisíců elektromobilů a plug-in hybridů. Podobně jako v dalších vyspělých zemích Evropy, i v u nás se elektrická auta stávají běžnou součástí zejména městského provozu. To se promítá do všech oblastí týkajících se prodeje a servisu elektromobilů. Odhady dalšího vývoje hovoří v horizontu několika let o ročních prodejích v řádu tisíců elektromobilů a plug-in hybridů.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy: Na jihočeských tratích již brzy v nových RegioPanterech

9:15 České dráhy: Na jihočeských tratích již brzy v nových RegioPanterech

Komfort jako v mezistátních expresech EuroCity najdou brzy cestující v dalších regionálních osobních…