ČEZ: Obyvatelé Nejdku se nemusí obávat, že by přišli o kvalitu, komfort a bezpečné dodávky tepla

11.07.2020 10:24

Memorandum o vzájemné spolupráci podepsali ve čtvrtek 9. července zástupci společnosti ČEZ Teplárenská, a. s., a města Nejdek. K podpisům pod memorandum se rovněž připojili představitelé společností Sokolovská uhelná, právní nástupce, a. s., a SUAS- Teplárenská, s. r. o. Všichni se tak zavázali k dlouhodobému zajištění centrálního zásobování teplem v lokalitě tohoto krušnohorského města i přes horizont roku 2027.

ČEZ: Obyvatelé Nejdku se nemusí obávat, že by přišli o kvalitu, komfort a bezpečné dodávky tepla
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ
reklama

„ČEZ Teplárenská jako nájemce rozvodného zařízení centrálního zásobování teplem ve městě tak deklaruje svůj zájem zajistit kvalitní a bezpečné dodávky tepla za konkurence schopné ceny pro všechny zákazníky v lokalitě. Zároveň budeme pochopitelně řádně spravovat majetek města, a to minimálně do roku 2027, případně i déle,“ říká Jan Nechvátal, předseda představenstva a generální ředitel ČEZ Teplárenské. Společnost začala v Nejdku působit prakticky před dvěma lety, kdy se 1. července stala novým stoprocentním vlastníkem společnosti AYIN, s. r. o., která měla do té doby ve městě v dlouhodobém nájmu sítě centrálního zásobování teplem.

O další rok později pak došlo k fúzi společnosti AYIN s ČEZ Teplárenskou. „Pro odběratele tepla se tím pochopitelně nic nezměnilo, pouze jsme v místě vyměnili cedule s názvem společnosti. Rovněž pod nás přešli zaměstnanci bývalé společnosti. Naším cílem od samého začátku je také samozřejmá i úzká spolupráce s nejdeckou radnicí a všemi dodavateli a zákazníky, aby i nadále byla ve městě zajištěna kvalitní a bezpečná dodávka tepelné energie,“ dodal Jan Nechvátal.

Podle Ludmily Vocelkové, starostky Nejdku, má vedení města trvalý zájem na stabilizaci dodávek tepla a tím i na dlouhodobém provozování centrálního zásobování teplem ve svém majetku. „Pochopitelně musí být zachován určitý komfort služeb ČEZ Teplárenské nejen pro zákazníky z řad obyvatelstva, ale i pro městské organizace, místní firmy a uživatele nebytových prostorů. Zatím máme s ČEZ Teplárenskou dobré zkušenosti, takže věřím, že spolupráce s ní bude i nadále úspěšně pokračovat. Už jen proto, že rozvody centrálního zásobování tepla jsou významným prvkem infrastruktury v Nejdku. Podporuje jak dlouhodobou stabilitu zajištění tepla, tak i zkvalitnění životního prostředí, neboť se tak snižují emise a imise z lokálních zdrojů na území města,“ uvedla starostka

Současná roční dodávka tepelné energie v Nejdku činí 145 000 GJ. Kromě některých místních podniků a organizací je na centrální zásobování teplem napojeno přibližně 2 000 tamních domácností. Celkem se jedná o 143 odběrná místa. Teplofikace Nejdku je zajištěna dálkovým parovodem z Teplárny Vřesová. Kromě tří krátkých úseků, kde překlenuje vodní toky, je parovod o délce 8 810 m veden v zemi. Celková délka parních rozvodů pro lokalitu Nejdek činí 19,1 km, horkovodních rozvodů 1,3 km a teplovodních rozvodů 4,7 km. Výměníkových stanic je dvanáct.

„Máme zájem dodávat teplo za podmínek, které umožní kvalitní, bezpečnou a konkurence schopnou dodávku tepla koncovým zákazníkům ve městě minimálně do roku 2035. Proto jsme se všichni dohodli i na spolupráci v případě přípravy záměru zajištění dodávek tepla v lokalitě Nejdek i po roce 2027. Samozřejmě záměr musí být vypracován s předstihem a bude pochopitelně záležet na poptávce města. Společně s ČEZ Teplárenskou jsme se v tomto směru zavázali k aktivní spolupráci při poskytování potřebných dat a podkladů ke zpracování studie. Rovněž v případě konzultací společně poskytneme zdarma vedení města naše odborné kapacity,“ uzavřel David Najvar, místopředseda představenstva Sokolovská uhelná, právní nástupce, a. s.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hasičský záchranný sbor: USAR tým dostal posilu v podobě dalšího člena

9:01 Hasičský záchranný sbor: USAR tým dostal posilu v podobě dalšího člena

Do libanonského hlavního města Bejrútu odletěl včera ve večerních hodinách i český odborník v oblast…