ČEZ: Preventivní program naučí děti, jak se chránit před úrazem elektrickým proudem

13.10.2021 13:02

České sdružení regulovaných elektroenergetických společností (ČSRES), mezi jehož členy patří také společnost ČEZ Distribuce, připravilo unikátní preventivní program určený především pro děti předškolního věku, díky kterému si poutavou formou snadno zapamatují, jak se nejen chránit před možnými úrazy při kontaktu s elektřinou, ale také jak elektřinu využívat i s ní šetřit.

ČEZ: Preventivní program naučí děti, jak se chránit před úrazem elektrickým proudem
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Jaké je hlavní bezpečnostní pravidlo programu?

Na elektrické dráty se nesmí nejen sahat, ale ani se k nim přibližovat, protože dokážou výbojem ublížit i na dálku. Celý koncept a program je detailně promyšlen a připraven ve spolupráci s odborníky – pedagogy, psychology a bezpečnostními specialisty na energetiku. Děti se tak naučí chovat bezpečně v blízkosti elektrických prvků doma i venku, naučí se rozeznávat základní výstražné symboly a označení. Dozví se, proč je elektřina důležitá a jak nám v životě pomáhá. Uvědomí si také, proč je dobré s elektrickou energií neplýtvat.

Chráníme děti příběhem i zábavou

Detektiv myšák Očko a jeho kamarádka veverka Věrka řeší výjimečný detektivní případ plný napětí. Ale nebudou na to sami! Vaše děti se stanou důležitou součástí tohoto dobrodružství. Prostřednictvím poutavého příběhu se pak děti seznámí s možnými riziky, které pro ně představuje elektřina doma i venku.

Pro nejmenší děti je připravena tištěná kniha, e-kniha, audiokniha, omalovánky, veselá písnička a doprovodný program plný her a aktivit. 

Všechny materiály si můžete zdarma stáhnout, přičemž mateřské školy si mohou navíc objednat knihu v tištěné podobě. Ke stažení - Energetika dětem - ČSRES (energetikadetem.cz)

Na webu společnosti ČEZ Distribuce najdete i další pravidla a zásady chování při styku s elektřinou shrnuté v edukativním bloku určený pro učitele, rodiče i děti. Více na: Bezpečně s elektřinou | ČEZ Distribuce (cezdistribuce.cz)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

ÚZSVM v Pardubicích byl úspěšný v pátrání po vlastnících nemovitostí

22:11 ÚZSVM v Pardubicích byl úspěšný v pátrání po vlastnících nemovitostí

Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Pardubicích se podařilo vyřešit případ nedostate…