ČEZ: Tradiční Muzejní noc se uskuteční i na Hučáku

23.05.2024 8:56 | Tisková zpráva

Královéhradecká Muzejní noc bude letos už 17. ročníkem, kterým se muzea a galerie v Hradci Králové a okolí připojují do celorepublikového cyklu Muzejních nocí, který se koná již po dvacáté. A zapojí se i Informační centrum Obnovitelných zdrojů a malá vodní elektrárna Hučák.

ČEZ: Tradiční  Muzejní noc se uskuteční i na Hučáku
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Krásně osvětlená secesní budova bude lákat návštěvníky na noční prohlídky od 18 do 24 hodin v pátek 24. května 2024. Těšíme se na všechny zájemce o prohlídku. Vstupy zdarma!

Muzea a galerie, zapojené do Muzejní noci:

  • Muzeum východních Čech v Hradci Králové 
  • Galerie moderního umění v Hradci Králové 
  • Labyrint Divadla Drak 
  • Informační centrum obnovitelné zdroje a malá vodní elektrárna „Hučák“ v Hradci Králové 
  • Muzeum parních strojů 
  • Museum bednářství Jaroslava Tománka 
  • Hvězdárna a planetárium Hradec Králové
  • Železniční muzeum Výtopna Jaroměř

Malá vodní elektrárna Hučák je místo, kde se zabaví celá rodina! Malí energetici se vyřádí v dětském koutku, vyzkouší si jednu ze tří her ve virtuální realitě a budou svědky zábavných fyzikálních pokusů v naší laboratoři. Díky nespočtu interaktivních modelů návštěvníci zjistí, jak se vyrábí elektřina pomocí síly vody, větru, slunce a dalších čistých obnovitelných zdrojů. Třešničkou na dortu je návštěva původní zrekonstruované strojovny elektrárny, kde vyrábí elektrickou energii tři generátory.

Dětské návštěvníky jistě přiláká krásný moderní dětský koutek, který kombinuje vzdělání se zábavou. Děti tam najdou edukativní stěnu, zkoušku vodivosti, fungování elektráren, obkreslovací led stůl s motivem elektrárny a skřítků Enerů, nabíjecí lavičku a lego stěnu.

Smart Guide – na Hučáku máme v rámci mobilního průvodce Smart Guide (aplikace na mobilu) nabízíme dva typy komentovaných audio tras, dlouhou a krátkou, které obě končí v našem Informačním centru.

Zúčastnit se můžete i fotosoutěže o ceny! Vyfoťte co nejoriginálnějším způsobem secesní budovu elektrárny Hučák a vyhrajte dárkový balíček od společnosti. ČEZ. Své fotografie zasílejte na infocentrum.oze@cez.cz do 31. 5. 2024. Výherce soutěže bude vybrán průvodci našeho informačního centra. Abychom ale nenechali vše na nich, o druhé ceně rozhodnou sami návštěvníci infocentra hlasováním, které se bude konat od 1. do 30. 6. 2024 na naší recepci. Všechna pravidla soutěže naleznete ZDE.

Informační centrum obnovitelných zdrojů Hučák v Hradci Králové
Infocentrum umístěné v historické secesní budově Malé vodní elektrárny Hučák v centru Hradce Králové poutavou formou představuje principy a možnosti energetických zdrojů založených na využití síly vody, větru, slunce, biomasy a geotermální energie, současně nabízí pohled a exkurzi v prostorách historické stoleté plně funkční malé vodní elektrárny.
Křižíkova 788, 500 03 Hradec Králové tel.: 492 122 660, 725 781 564-5, e-mail: infocentrum.oze@cez.cz
Více informací najdete ZDE.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Zajímá mě, co si přeje ODS?

Protože vy na jednu stranu tvrdíte, že: ,,Zdá se, že si voliči nepřejí další federalizaci EU, bezbřehou migraci a ničení konkurenceschopnosti a životní úrovně radikální zelenou ideologií vtělenou do Green Dealu. To je nadějná zpráva." Jak ale vysvětlíte vaše spojení s Lidovci a TOPkou? Nemyslíte, že...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ číslo týdne: 169 664 km

16:46 ČEZ číslo týdne: 169 664 km

169 664 kilometrů je celková délka vedení ČEZ Distribuce.