ČEZ: V České Třebové dojde k unifikaci napětí

21.06.2024 11:54 | Tisková zpráva

Ve druhé polovině letošního roku společnost ČEZ Distribuce zahájí práce na unifikaci v České Třebové. Celkové náklady na rekonstrukci dosáhnou 214 milionů korun.

ČEZ: V České Třebové dojde k unifikaci napětí
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Ke zvýšení spolehlivosti a kapacity distribuční sítě dojde během let 2024 – 2027 v České Třebové. Ve městě proběhne plánovaná unifikace. V rámci stavby dojde k přechodu z napěťové hladiny 6 kV na napěťovou hladinu 35 kV v souladu s harmonogramem sjednocování napěťových hladin v distribuční soustavě. Práce budou zahájeny v polovině letošního roku a hotovo by mělo být v roce 2027. Stavba je rozdělena do tří etap. Celkem bude položeno 15 km kabelového vedení vysokého napětí a rekonstrukcí projde 37 trafostanic. Na tuto stavbu navazují další stavby ČEZ Distribuce, a.s. spojené s modernizací železničního uzlu Česká Třebová.

„K hlavním přínosům unifikace patří zvýšení přenosových schopností a spolehlivosti distribuční soustavy a s tím související snížení poruchovosti i odstranění nepropojených částí sítí z důvodu jiných provozovaných napětí. Naši zákaznici tedy budou mít kvalitnější a spolehlivější dodávky elektřiny. Unifikace České Třebové přinese další rozvoj této lokalitě, snížení ztrát elektrické energie a také snížení nákladů na provoz a údržbu zařízení distribuční soustavy. Dojde také k navýšení kapacity sítě a možnosti připojení nových odběratelů,“ říká Martin Molinger, člen představenstva ČEZ Distribuce.

„Za unifikaci jsme moc rádi, i když to občas přinese stavební omezení ve městě. Přechod na vyšší napěťovou hladinu přinese našim obyvatelům nejen snížení poruchovosti, spolehlivější dodávky energie, ale budou obslouženi i další zájemci o nové odběry,“ říká starosta města Česká Třebové Zdeněk Řehák.

ČEZ Distribuce, a. s., se sídlem v Děčíně, provozuje na území České republiky vedení v délce 167 628 km s 3,7 mil. odběrných míst. Společnost působí na území krajů Plzeňského, Karlovarského, Ústeckého, Středočeského, Libereckého, Královéhradeckého, Pardubického, Olomouckého, Moravskoslezského a částečně v kraji Zlínském a Vysočina. Postupnou modernizací, plánovanou rekonstrukcí zařízení distribuční soustavy a proaktivním přístupem stabilně zvyšuje a zajišťuje kvalitní a spolehlivé dodávky elektřiny a plní rostoucí požadavky zákazníků. Cílenými investicemi do distribučního zařízení je umožňován další rozvoj české ekonomiky a vytvářen prostor investorům a tím i novým pracovním místům v regionech. Více informací najdete ZDE.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

To je ta vaše podpora firmám?

Vybírat od nich za poplatky pro veřejnoprávní média? Myslíte, že lidé chodí do práce poslouchat rádio nebo se dívat na tv?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Motoristé sobě zakládají mládežnickou organizaci Generace MOTOR. Povede ji bývalý lídr Svobodných Matěj Gregor

10:00 Motoristé sobě zakládají mládežnickou organizaci Generace MOTOR. Povede ji bývalý lídr Svobodných Matěj Gregor

Předsednictvo politické strany Motoristé sobě na svém prvním červencovém zasedání rozhodlo o vzniku …