ČEZ: V lokalitách Trutnov, Dvůr Králové a Vrchlabí končí topná sezóna

13.05.2022 7:29 | Tisková zpráva

Celkově příznivé a teplé počasí ukončilo stávající topnou sezónu. V Trutnově, Dvoře Králové nad Labem a Vrchlabí to je k 11. 5. 2022. Topná sezona 2021/2022 trvala 253 dní. Pro srovnání v loňském roce byla ukončena topná sezóna v Trutnově, Teplárně ve Dvoře Králové nad Labem a ve Vrchlabí 3. června 2021.

ČEZ: V lokalitách Trutnov, Dvůr Králové a Vrchlabí končí topná sezóna
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

A topit jsme začali vloni docela brzy. Chladné počasí posunulo zahájení dodávek tepla již na začátek školního roku -  v Trutnově se začalo topit poměrně brzy – 1. září 2021 a o tři týdny později ve Dvoře Králové nad Labem a Vrchlabí – 20. září 2021.

Pravidlo pro zahájení vytápění

Pravidelná dodávka tepelné energie se zahajuje podle vyhlášky č. 194/2007 Sb. tehdy, pokud průměrná denní teplota venkovního vzduchu v příslušném místě nebo lokalitě poklesne pod +13 ºC ve dvou dnech po sobě jdoucích a podle vývoje počasí nelze očekávat zvýšení této teploty nad +13 ºC v následujícím dni. Průměrnou denní teplotou venkovního vzduchu je čtvrtina součtu venkovních teplot měřených ve stínu s vyloučením vlivu sálání okolních ploch v 7, 14 a ve 21 hodin, přičemž naposledy měřená teplota se počítá dvakrát.

Kromě klimatických podmínek, které upravuje vyhláška, může ČEZ Teplárenská zahájit vytápění i dříve, a to na základě žádostí odběratelů.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Sankce

Je pravda, že Rusko válčí i přes sankce, ale jakou jinou páku na něj použít? Nebo byste nedělal nic a jen přihlížel ruské agresi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Vláda schválila návrh státního rozpočtu na příští rok a rozhodla o nákupu nadzvukových letounů F-35

11:27 Úřad vlády: Vláda schválila návrh státního rozpočtu na příští rok a rozhodla o nákupu nadzvukových letounů F-35

Plánovaný schodek veřejných rozpočtů v České republice v roce 2024 bude 2,2 % v poměru vůči HDP. Po …