ČEZ: Zamířilo k nám téměř 1 100 nových zaměstnanců, stoupnul podíl vysokoškoláků

21. 1. 2020 16:32

Největší česká energetika loni do svých řad přivítala 1 078 nových pracovníků. Přes polovinu z nich zamířilo posílit řady společností ČEZ Prodej a ČEZ Distribuce. Oproti roku 2018 si ČEZ jako zaměstnavatele vybralo více vysokoškoláků – tvořili více než třetinu nových nástupů.

ČEZ: Zamířilo k nám téměř 1 100 nových zaměstnanců, stoupnul podíl vysokoškoláků
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ
reklama

Přesně třetina nově příchozích v roce 2019 připadla na mateřskou společnost ČEZ, a. s., kde nejvíce loni nabírala jaderná divize: zamířilo sem 162 čerstvých posil. S velkým odstupem pak následovaly klasické elektrárny (26 lidí). Pomyslnou druhou a třetí příčku si mezi sebou oproti roku 2018 loni prohodily ČEZ Distribuce (27 % nových nástupů) a ČEZ Prodej (24 %). Významná část nově příchozích byla přijata v rámci přirozené obměny personálu. Do roku 2025 dosáhnou v rámci ČEZ důchodového věku stovky zaměstnanců.

„Energetika se v současnosti mění přímo před našima očima. Proto je pro nás naprosto klíčové nejen hladce zvládnout generační obměnu, ale také přilákat nové odborníky. Jsem rád, že ČEZ zůstává na prvních příčkách nejžádanějších zaměstnavatelů,“ říká generální ředitel a předseda představenstva Daniel Beneš. Například v ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku se stal ČEZ Nejžádanějším zaměstnavatelem mezi studenty a umístil se také na druhém místě jako Zaměstnavatel roku nad 5000 zaměstnanců. Prestižní žebříček Forbes dokonce ČEZ zařadil mezi 500 nejlepších zaměstnavatelů světa. V kategorii energetik byl třináctý. Žádná jiná česká firma se do ankety neprobojovala.

Oproti předchozímu roku se Skupině ČEZ podařilo přilákat více vysokoškoláků – meziročně jejich podíl stoupnul z 27 na 37 % všech nových zaměstnanců. ČEZ se tak vyplácí dlouhodobá spolupráce s univerzitami i pestrá nabídka stáží právě pro studenty. Podíl nově přijatých mladých lidí do 30 let zůstal stejný jako předloni – 44 %.

V průměru na svých kariérních stránkách www.kdejinde.cz inzeroval ČEZ loni přes osmdesát volných pozic měsíčně. Na jednu pozici se hlásilo zhruba 15 zájemců. ČEZ v následujících letech plánuje například digitalizaci distribučních sítí, chce rovněž dál rozvíjet komplexní energetické služby. Nabírat se chystají i jaderné elektrárny. Například Temelín již ohlásil, že letos přijme cca 100 nových zaměstnanců.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČOI: Kontrola varných desek odhalila u většiny typů nedostatky

22:39 ČOI: Kontrola varných desek odhalila u většiny typů nedostatky

Česká obchodní inspekce kontrolovala vestavné plynové varné desky. V českých domácnostech, kde jsou …