ČMKBK: Cena zemního plynu v maloodběru klesla, ve velkoodběru mírně stoupla

17.07.2017 10:53 | Zprávy

Na Českomoravské komoditní burze Kladno bylo ve 28. týdnu uzavřeno 530 kontraktů na dodávku 267,4 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 164,2 milionu korun.

ČMKBK: Cena zemního plynu v maloodběru klesla, ve velkoodběru mírně stoupla
Foto: cmkbk.cz
Popisek: Českomoravská komoditní burza Kladno - logo

Roční kontrakty zemního plynu v maloodběru zlevnily, ve velkoodběru cena vzrostla. Elektřina v nízkém napětí zlevnila, ve vysokém napětí mírně zdražila.

Cena ročních kontraktů zemního plynu v maloodběru klesla proti předchozímu obchodování o 1,6 procenta na 432 Kč/MWh, ve velkoodběru vzrostla o 0,7 procenta na 426 Kč/MWh. Dvouletý kontrakt v maloodběru uzavíral na úrovni 442 Kč/MWh.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co by EU měla z toho, kdyby nás zatáhla do války?

Vy tvrdíte, že se o to pokouší. Proč by to dělala? A k té mírové iniciativě Trupma. Podle vás je jeho návrh vůči Ukrajině spravedlivý? Nezohledňuje jen zájmy USA a Ruska?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pražská strojírna dodala tramvajové výhybky do německého Berlína a Hannoveru

7:14 Pražská strojírna dodala tramvajové výhybky do německého Berlína a Hannoveru

Pražská strojírna dokončila dvě významné zakázky pro dva německé dopravní podniky.