ČPZP: Pojišťovnu můžete do konce září změnit z pohodlí domova

20.09.2016 11:52

Do konce září mají pojištěnci šanci změnit zdravotní pojišťovnu. V letošním roce naposledy. Česká průmyslová zdravotní pojišťovna přichází s jednoduchým, rychlým a on-line řešením.

ČPZP: Pojišťovnu můžete do konce září změnit z pohodlí domova
Foto: ČPZP
Popisek: ČPZP

Zdravotní pojišťovnu lze změnit do 30. 9. 2016 s tím, že klientem nové zdravotní pojišťovny budete od 1. 1. 2017. Další šance na změnu přijde až v příštím roce. Rozhodně není nutné ztrácet čas běháním na pobočku, změnu zdravotní pojišťovny můžete dnes provést z pohodlí svého domova. „U České průmyslové zdravotní pojišťovny stačí vyplnit registrační formulář umístěný na webových stránkách (ZDE). Klienta následně kontaktuje kurýr České průmyslové zdravotní pojišťovny a domluví se s ním na podpisu Evidenčního listu pojištěnce,“ uvádí tisková mluvčí ČPZP Elenka Mazurová. Pojišťovna rovněž odhlásí nového klienta od stávající zdravotní pojišťovny, takže jedinou povinností klienta zůstane oznámit změnu pojišťovny svému zaměstnavateli.

On-line registrace do ČPZP však není jedinou službou, kterou si klienti pochvalují. V rámci komplexních on-line služeb patří k nejoblíbenějším chat či kontrola zdravotního účtu pojištěnce, kdy klienti sami kontrolují, zda lékaři pojišťovně vykazují zdravotní péči, kterou klienti skutečně čerpali. Velký zájem je také o nabídku na uzavření cestovního pojištění. Navíc pojištěnci mohou využívat lékařskou poradnu a mnoho dalšího.

Prevence je pro pojišťovnu s více než 1,2 milionu klientů zásadní. ČPZP je jedinou zdravotní pojišťovnou, která od prosince roku 2014 klienty pomocí SMS zpráv upozorňuje na blížící se termín preventivních lékařských prohlídek. Do konce srpna svým pojištěncům rozeslala celkem 281 670 SMS.

„V ČPZP víme, že preventivní prohlídka může zachránit život. Významu prevence odpovídá také široká nabídka preventivních programů pro celou rodinu, kdy lze čerpat příspěvky například na prevenci rakoviny prsu, prostaty, tlustého střeva, až 1000 Kč pro nastávající maminky na prvotrimestrální screening, či až 1000 Kč na prevenci trombózy pro dívky od 12 do 18 let,“ vypočítává výhody pojištěnců Mazurová.

Na posílení imunity dětí připravila ČPZP na podzim vitamíny pro děti zdarma, atraktivní programy čekají na dárce krve. Pro všechny pojištěnce jsou také připraveny zajímavé produkty a služby na slevovém portálu pojišťovny (ZDE).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MSp: Bavorský ministr spravedlnosti ocenil čtyři Čechy za boj s přeshraniční kriminalitou

20:20 MSp: Bavorský ministr spravedlnosti ocenil čtyři Čechy za boj s přeshraniční kriminalitou

Dne 9. listopadu 2018 udělil bavorský ministr spravedlnosti Winfried Bausback ocenění pěti osobnoste…