ČSÚ: Datové schránky si zřizují i nepodnikající osoby

26.09.2018 12:08 | Zprávy

Čím dál více lidí si přeje komunikovat s úřady online. Přes datové schránky proběhlo v loňském roce 102,8 milionu transakcí. Více datových schránek se dnes zřizuje na vlastní žádost a oblíbili si je i občané.

ČSÚ: Datové schránky si zřizují i nepodnikající osoby
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

Do konce roku 2017 bylo v Česku zřízeno celkem 861 tisíc datových schránek. Jen v průběhu roku 2017 jich nově přibylo 80 tisíc. Vedle právnických osob a orgánů veřejné moci, které jsou ze zákona povinni datovou schránku mít, narůstá počet fyzických osob zřizujících si datovou schránku dobrovolně na vlastní žádost. V roce 2017 si jich takto zřídilo 20 tisíc občanů a 23 tisíc živnostníků. 

Počty transakcí, které jsou přes datové schránky uskutečňovány, se každoročně zvyšují. Mezi roky 2012 a 2017 vzrostl jejich počet více než dvojnásobně, a to ze 45,4 milionu v roce 2012 na 102,8 milionu v roce 2017. Nejvíce provedených transakcí připadá na orgány veřejné moci. Ty v roce 2017 uskutečnily více než 70 % všech transakcí přes datové schránky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Renata Vesecká byl položen dotaz

Jak si můžou být všichni rovni?

To přeci není pravda. Vy máte imunitu, my ne. Já nechápu proč? Hlavně když se vůbec nemusí vztahovat na to, co říkáte třeba ve sněmovně nebo na vaše činy spojené s funkcí politika. Kde je spravedlnost a rovnost? Já ji teda nevidím

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká pošta: Výpis z úvěrových registrů si vyzvedlo přes 2000 lidí, službu využili i cizinci

13:21 Česká pošta: Výpis z úvěrových registrů si vyzvedlo přes 2000 lidí, službu využili i cizinci

Již více než 2000 lidí od loňského srpna využilo možnost pořídit si na České poště Komplexní výpis z…