ČVUT a Samsung Electronics Czech and Slovak podepsaly Memorandum o spolupráci

12.12.2014 7:33

České vysoké učení technické v Praze a společnost Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o., podepsaly dne 11. 12. 2014 Memorandum o spolupráci. V prostorách ČVUT bude vybudována digitální laboratoř sloužící jako vzdělávací a inovační centrum informačních a komunikačních technologií.

ČVUT a Samsung Electronics Czech and Slovak podepsaly Memorandum o spolupráci
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT

Memorandum o dlouhodobé spolupráci podepsali rektor ČVUT prof. Petr Konvalinka a prezident prestižní společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o., pan Daewon Kim. V první fázi naplňování Memoranda bude v prostorách ČVUT vybudována digitální laboratoř sloužící jako vzdělávací a inovační centrum informačních a komunikačních technologií koordinované ČVUT a společností Samsung.

Slavnostního aktu se za společnost Samsung zúčastnila paní Zuzana Zelenická, Corporate Citizenship Manager, a pan Jiří Mrózek, EBT Sales. ČVUT bylo mj. zastoupeno iniciátory této myšlenky prof. Borisem Šimákem, vedoucím katedry telekomunikační techniky Fakulty elektrotechnické ČVUT, a prof. Vladimírem Maříkem, ředitelem Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC).

Jedním z hlavních důvodů vybudování společné laboratoře společnosti Samsung a ČVUT je vytvoření společné platformy pro studenty ČVUT za účelem nalezení společných výzkumných témat a jejich začlenění do výzkumných a technologických projektů společnosti Samsung. Multifunkční centrum umožní studentům rozšířit své vzdělání v oblasti digitálních informačních a komunikačních technologií, a zvýšit si tak svou hodnotu na trhu práce v této oblasti.

Cílem projektu je:

- umožnit studentům a vyučujícím přístup k nejnovějším technologiím prostřednictvím technologických zařízení Samsung
- zvýšit konkurenceschopnost studentů na trhu práce v oblasti softwarového vývoje a aplikací prostřednictvím specializovaných kurzů a bakalářských či doktorandských prací
- podpořit výzkum, obzvláště na úrovni doktorandského studia
- rozšířit technické vzdělání studentů pomocí školení a workshopů vedených domácími i zahraničními experty a vývojáři softwaru společnosti Samsung
- podpořit vznik start-upových projektů studentů pomocí smart technologií, mentoringu a finanční podpory
- zkvalitnit digitální informační a komunikační znalosti středoškolských učitelů prostřednictvím specializovaných školení a kurzů.

Cílovou skupinou projektu jsou studenti a doktorandi ČVUT a vysokoškolští a středoškolští učitelé. Multifunkční laboratoř bude také sloužit pro výzkumné účely pracovníků ČVUT a dále pro prezentace, školení, konference zaměřené na rozvoj technických znalostí, školení učitelů a showroom pro praktickou ukázku práce, výuky a studia nejnovějších „chytrých“ technologií.

Společnost Samsung naváže na již probíhající spolupráci s eClubem, prestižním akcelerátorem start-upových firem ČVUT, podporovaným Nadací ČVUT Media Lab, a vyhlásí cenu společnosti Samsung pro studenty za nejlepší podnikatelský záměr a specifickou aplikaci. Snahou bude propagace a efektivní podpora studentských nápadů pro snadnější vznik start-upových firem.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český telekomunikační úřad: Rozhodnutí ve sporu o velkoobchodní ceny dat

22:35 Český telekomunikační úřad: Rozhodnutí ve sporu o velkoobchodní ceny dat

V první prázdninové monitorovací zprávě informujeme o pravomocném rozhodnutí ČTÚ ve sporu mezi spole…