ČVUT a Samsung Electronics Czech and Slovak podepsaly Memorandum o spolupráci

12.12.2014 7:33 | Zprávy

České vysoké učení technické v Praze a společnost Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o., podepsaly dne 11. 12. 2014 Memorandum o spolupráci. V prostorách ČVUT bude vybudována digitální laboratoř sloužící jako vzdělávací a inovační centrum informačních a komunikačních technologií.

ČVUT a Samsung Electronics Czech and Slovak podepsaly Memorandum o spolupráci
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT

Memorandum o dlouhodobé spolupráci podepsali rektor ČVUT prof. Petr Konvalinka a prezident prestižní společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o., pan Daewon Kim. V první fázi naplňování Memoranda bude v prostorách ČVUT vybudována digitální laboratoř sloužící jako vzdělávací a inovační centrum informačních a komunikačních technologií koordinované ČVUT a společností Samsung.

Slavnostního aktu se za společnost Samsung zúčastnila paní Zuzana Zelenická, Corporate Citizenship Manager, a pan Jiří Mrózek, EBT Sales. ČVUT bylo mj. zastoupeno iniciátory této myšlenky prof. Borisem Šimákem, vedoucím katedry telekomunikační techniky Fakulty elektrotechnické ČVUT, a prof. Vladimírem Maříkem, ředitelem Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC).

Jedním z hlavních důvodů vybudování společné laboratoře společnosti Samsung a ČVUT je vytvoření společné platformy pro studenty ČVUT za účelem nalezení společných výzkumných témat a jejich začlenění do výzkumných a technologických projektů společnosti Samsung. Multifunkční centrum umožní studentům rozšířit své vzdělání v oblasti digitálních informačních a komunikačních technologií, a zvýšit si tak svou hodnotu na trhu práce v této oblasti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Středočeští celníci se zaměřili na dlužníky

7:16 Celní správa: Středočeští celníci se zaměřili na dlužníky

Celní úřad pro Středočeský kraj uspořádal ve čtvrtek 18. června kontrolní akci na dálnici D8, při kt…