Memorandum o dlouhodobé spolupráci podepsali rektor ČVUT prof. Petr Konvalinka a prezident prestižní společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o., pan Daewon Kim. V první fázi naplňování Memoranda bude v prostorách ČVUT vybudována digitální laboratoř sloužící jako vzdělávací a inovační centrum informačních a komunikačních technologií koordinované ČVUT a společností Samsung.
Slavnostního aktu se za společnost Samsung zúčastnila paní Zuzana Zelenická, Corporate Citizenship Manager, a pan Jiří Mrózek, EBT Sales. ČVUT bylo mj. zastoupeno iniciátory této myšlenky prof. Borisem Šimákem, vedoucím katedry telekomunikační techniky Fakulty elektrotechnické ČVUT, a prof. Vladimírem Maříkem, ředitelem Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC).
Jedním z hlavních důvodů vybudování společné laboratoře společnosti Samsung a ČVUT je vytvoření společné platformy pro studenty ČVUT za účelem nalezení společných výzkumných témat a jejich začlenění do výzkumných a technologických projektů společnosti Samsung. Multifunkční centrum umožní studentům rozšířit své vzdělání v oblasti digitálních informačních a komunikačních technologií, a zvýšit si tak svou hodnotu na trhu práce v této oblasti.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku


