CZECHOSLOVAK GROUP: Nová divize CSG AEROSPACE sdružuje společnosti s obratem 5 miliard a 600 zaměstnanci

17.09.2018 12:21

Průmyslový holding CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) v minulých letech významně posílil v oblasti letectví a radarové techniky. Na Slovensku vzniklo výcvikové středisko pro piloty vrtulníků SLOVAK TRAINING ACADEMY, novými členy CSG se staly ELDIS Pardubice, specialista na letištní i přehledové radary, a společnost CS SOFT, dodavatel systémů řízení letového provozu. Při současném růstu ostatních společností spadajících do segmentu letectví byla v rámci struktury holdingu CSG založena nová divize CSG AEROSPACE. Díky plánovanému letošnímu obratu ve výši pět miliard korun se ihned stává nejvýznamnějším tuzemským hráčem v oboru. V čele divize stojí její spolumajitel a ředitel Jiří Sauer.

CZECHOSLOVAK GROUP: Nová divize CSG AEROSPACE sdružuje společnosti s obratem 5 miliard a 600 zaměstnanci
Foto: czechoslovakgroup.cz
Popisek: Czechoslovak Group - logo

„Naše firemní skupina v posledních letech významně rostla. Ruku v ruce s tímto růstem musí jít i rozvoj organizace a procesního řízení skupiny. Proto ve vhodných případech, kde existují synergické efekty mezi skupinou podniků působících ve stejném oboru nebo oborech příbuzných, budou tyto podniky začleněny do divizí. Ty budou mít formu samostatné společnosti v čele s ředitelem odpovědným za hospodaření subjektů, které do divize patří,“ vysvětluje důvody založení částečně autonomní divize CSG AEROSPACE Michal Strnad, majitel a generální ředitel CSG.

Produkty a služby nově vzniklé divize poskytují kompletní řešení pro pokrytí vzdušného prostoru, a to jednak pro majitele letadel, ale i provozovatele letišť v civilní sféře a pro vojenská letectva i protivzdušnou obranu v armádní oblasti. Oborově jde především o akvizice a prodej letounů a vrtulníků, modernizace letecké techniky, vývoj a výrobu radarů a systémů řízení letového provozu, výcvik pilotů a posádek, osobní leteckou dopravu a letecké práce. Společnosti jsou schopné zabezpečit potřeby jak civilních, tak i vojenských zákazníků.

„Společnosti se vzájemně technologicky doplňují, nekonkurují si, ale naopak se podporují, soustřeďují se na hledání synergických efektů a rozšiřují tak své vlastní portfolio. Věříme, že zakázky pro jednu společnost můžou současně přinést příležitost i pro ostatní členy divize a společné řešení zvyšuje naši konkurenceschopnost po celém světě. Dalším z našich cílů je spolupracovat i s ostatními subjekty působícími v leteckém průmyslu v České republice,“ říká Jiří Sauer, spolumajitel a ředitel divize CSG AEROSPACE.