Celní správa ČR upozorňuje na podvodné textové zprávy

22.09.2022 15:16 | Tisková zpráva

?Naléhavě upozorňujeme veřejnost na podvodné textové zprávy, které jsou zasílány jménem Celní správy ČR. Obsahují odkaz na položku zboží 910029334, která je pouze zástupná. Zprávy jsou odesílány z různých telefonních čísel se zahraniční předvolbou. Po otevření příslušného odkazu je vyžadováno zaplacení celního poplatku či cla.

Celní správa ČR upozorňuje na podvodné textové zprávy
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

V souvislosti s objednávkami zboží ze zemí mimo EU se objevují případy, kdy příjemci zásilek obdrží podvodnou textovou zprávu obsahující odkaz na podvodné internetové stránky. Po jejich otevření dojde k přesměrování na webové stránky, které jsou vytvořeny v českém jazyce a vyžadují zaplacení celního poplatku Celní správě ČR ve výši 49 korun či jiné měně.

Celní správa ČR neúčtuje žádné poplatky za vedení řízení, vedení celního řízení (i přes aplikaci eCeP) je zdarma a zásilky do 150 EUR jsou osvobozeny od platby dovozního cla, nicméně podléhají platbě daně z přidané hodnoty. Instrukce k platbě daně však nikdy nejsou celní správou zasílány příjemcům popisovaným způsobem a samotná platba daně musí být vždy poukazována na účet celní správy vedený u České národní banky.

Veřejnost jedná s celními orgány vždy přímo prostřednictvím zabezpečených komunikačních kanálů, nebo přes zástupce. Platnost jakéhokoliv platebního výměru za zboží, pro které bylo celní prohlášení podáno prostřednictvím aplikace eCeP, lze ověřit v osobním profilu osoby podávající celní prohlášení na c-portálu celní správy.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: Voliči vybrali nové zastupitele a zvolili tři senátory

9:01 ČSÚ: Voliči vybrali nové zastupitele a zvolili tři senátory

Český statistický úřad ukončil zpracování výsledků komunálních voleb a prvního kola voleb do jedné t…