Celní správa ČR upozorňuje na podvodné textové zprávy

22.09.2022 15:16 | Tisková zpráva

?Naléhavě upozorňujeme veřejnost na podvodné textové zprávy, které jsou zasílány jménem Celní správy ČR. Obsahují odkaz na položku zboží 910029334, která je pouze zástupná. Zprávy jsou odesílány z různých telefonních čísel se zahraniční předvolbou. Po otevření příslušného odkazu je vyžadováno zaplacení celního poplatku či cla.

Celní správa ČR upozorňuje na podvodné textové zprávy
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

V souvislosti s objednávkami zboží ze zemí mimo EU se objevují případy, kdy příjemci zásilek obdrží podvodnou textovou zprávu obsahující odkaz na podvodné internetové stránky. Po jejich otevření dojde k přesměrování na webové stránky, které jsou vytvořeny v českém jazyce a vyžadují zaplacení celního poplatku Celní správě ČR ve výši 49 korun či jiné měně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

JCCR: Jižní Čechy startují cyklosezonu 2025, ráj pro aktivní sportovce i rodiny s dětmi

22:08 JCCR: Jižní Čechy startují cyklosezonu 2025, ráj pro aktivní sportovce i rodiny s dětmi

Rekordně teplý nástup jara už dost možná řadu cyklistů nalákal na servis po zimě a první vyjížďky. O…