Celní správa: Kdo hraje, nevyhraje – kvízomaty v likvidaci

24.03.2023 16:28 | Tisková zpráva

Celní správa České republiky působí již od 1. ledna 2017 jako dozorový orgán v oblasti provozování hazardních her. Od té doby byly v nelegálních hernách zajištěny celé tisíce technických zařízení. Ta jsou až do doby pravomocného rozhodnutí uskladněna v celních skladech. Ve většině případů následuje pravomocné propadnutí nebo zabrání herního zařízení a jeho následná likvidace pod celním dohledem.

Celní správa: Kdo hraje, nevyhraje – kvízomaty v likvidaci
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Stejný osud potkal koncem minulého týdne také herní zařízení umístěné ve skladu Celního úřadu pro Pardubický kraj. Čtyřicet šest kvízomatů bylo vyskladněno a převezeno do společnosti pro recyklaci kovových odpadů ve Vysokém Mýtě. Kvízomaty po rozdrcení chapadly bagru skončily na hromadě šrotu k dalšímu využití. Skladová hodnota likvidovaných technických zařízeních byla stanovena na 1.610.000 Kč. Více než 500 herních zařízení stále zůstává uskladněno ve skladu pardubického celního úřadu.

A proč kdo hraje, nevyhraje? Ačkoliv se provozovatelé kvízomatů snaží obcházet zákon tvrzením, že hráči na herních zařízeních odpovídají na vědomostní otázky a o výhře nerozhoduje náhoda, skutečnost je jiná. Kvízomat vyplácí výhru právě za použití prvku náhody a vědomostní složka hry není pro její vyplacení rozhodující.

Provozovatelé heren prostřednictvím kvízomatů obchází zákon. Za toto protiprávní jednání jim hrozí až padesátimilionová pokuta.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

školství

Už roky se tu mluví o reformě školství a výsledek je, že se úroveň školství nezlepšuje, a co hůř, zhoršuje se. Proč je tak těžké, to změnit? Myslím, že na tom, že je potřeba změnu se shodne vláda i opozice. A k aktuální situaci. Dcera vyjde základku sice až za dva roky, ale už teď se bojím toho, kam...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČOI zajistila na tržnici Hatě padělky za více než 10 milionů korun

16:44 ČOI zajistila na tržnici Hatě padělky za více než 10 milionů korun

Česká obchodní inspekce Jihomoravského a Zlínského kraje uskutečnila na konci května mimořádnou kont…