Celní správa: Kontrolní akce ukázala trvající problém nedodržování limitů přepravy vybraných výrobků

30.05.2024 7:02 | Tisková zpráva

Během regionální kontrolní akce "DRUM 2024" celníci odhalili nelegální přepravu téměř 15 000 kusů, přes 2000 litrů alkoholu a dodávku, která vezla 1 145 litrů nezdaněného minerálního oleje. V rámci kontroly bylo zajištěno i menší množství drog a v jednom případě celníci zajistili 1 376 kusů zboží porušující práva duševního vlastnictví. Celníci rovněž vybrali na pokutách téměř 260 000 korun.

Celní správa: Kontrolní akce ukázala trvající problém nedodržování limitů přepravy vybraných výrobků
Foto: Celní správa
Popisek: Celní správa

Akce, která probíhala během dubna a začátkem května se primárně zaměřila na pátrání po zboží uniklém celnímu dohledu a kontrolu vybraných výrobků. Zapojily se do ní Celní úřad pro Plzeňský kraj, Celní úřad pro Kraj Vysočina a Celní úřad pro Ústecký kraj.

Kontroly probíhaly na předem vytipovaných místech na hlavních i vedlejších komunikačních trasách. Do akce bylo nasazeno celkem 290 příslušníků odboru Dohledu Celní správy ČR a 42 služebních psů. Příslušníci provedli 715 kontrol, z toho ve 114 případech bylo zjištěno porušení právních předpisů. Největší počet porušení byl zjištěn u vozidel zahraniční imatrikulace, a to celkem v 65 případech.

Celníci zajistili 14 980 kusů cigaret, přes 2 050 litrů nezdaněného alkoholu, jako pivo víno a lihoviny a v jednom případě odhalili náklad 1 145 litrů nezdaněného minerálního oleje. V rámci kontroly bylo zajištěno i menší množství drog a 1 376 kusů zboží porušující práva duševního vlastnictví. Celní správa vybírá a vymáhá pokuty, poplatky a odvody uložené jinými státními institucemi (tzv. dělená správa) či vlastní činností. Během akce příslušníci vybrali na vymáhaných nedoplatcích téměř 160 000 korun a více než 97 000 korun na pokutách za neuhrazené elektronické dálniční známky.

Při přepravě zboží zatíženého spotřebními daněmi jsou zákonem stanoveny limity pro jeho osvobození. V praxi se celníci setkávají s tím, že nejsou často dodržovány. Kontrolní akce tohoto typu budou probíhat nadále. 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

Zůstane ANO věrná i po zvolení?

Dost politiků ANO po zvolení do EP stranu opustilo. Jak si to vysvětlujete? A můžete zaručit, že vy se netrhnete, když budete zvolena? Protože vy ani nejste členka ANO. Ať se vám daří. Libor

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HZS ČR: Generální ředitel posuzoval připravenost USAR týmu chilských hasičů

16:05 HZS ČR: Generální ředitel posuzoval připravenost USAR týmu chilských hasičů

Ve dnech 31. 5 – 2. 6. proběhlo v Chile reklasifikační cvičení týmu USAR BoCH (Bomberos de Chile). N…