Celní úřad pro Ústecký kraj: Ústečtí celníci za nouzového stavu nezaháleli

28.05.2020 16:14

V průběhu nouzového stavu vyhlášeného v souvislosti s pandemií koronaviru celníci v Ústeckém kraji nejen střežili spolu s policisty a armádou česko-německou státní hranici, ale také zajistili 48 tun odpadu, 311 kg produktů živočišného původu a dále pomohli s urychlením výroby stovek tisíců litrů dezinfekce.

Celní úřad pro Ústecký kraj: Ústečtí celníci za nouzového stavu nezaháleli
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Dne 20. května si mobilní hlídka ústeckých celníků vytipovala nedaleko Jirkova na Chomutovsku ke kontrole žlutou dodávku zn. Mercedes-Benz Sprinter české imatrikulace, jejíž osádku tvořili dva Asiaté. Hlídka v útrobách dodávky, která mimo jiné nebyla uzpůsobena pro přepravu chlazených potravin, nalezla mezi ostatním nepotravinovým nákladem i 311 kilogramů mraženého masa a mořských plodů určených k dalšímu prodeji. Takto převážené živočišné produkty by mohly potencionálně ohrozit zdraví spotřebitelů. Přivolaný inspektor státní veterinární správy na místě provedl znehodnocení přepravovaného masa modrou barvou a nařídil jeho likvidaci ve specializované asanační firmě.

Během měsíce května odhalili celníci u obce Hora Svatého Šebestiána dvě nelegální přepravy odpadů. Oba kamiony s bezmála 48 tunami odpadu směřovaly na území ČR z Německa. Náklad vozidla zadrženého 6. května neodpovídal deklarovanému zboží. Druhé vozidlo zadržené 15. května mělo také nesrovnalosti v dokladech, a navíc převáželo odpad příjemci, který neměl povolení s ním nakládat.
 
Od 16. března do 26. května hlídky ústeckých celníků střežily, jako výpomoc Policii ČR, hraniční přechody Krásný Les, Hora sv. Šebestiána a Rumburk/Jiříkov, později přibyly ještě Hřensko a Dolní Poustevna, aby na naše území vstupovaly pouze oprávněné osoby.  Celkem bylo do ostrahy zdejších hranic zapojeno 49 příslušníků a 12 služebních motorových vozidel.

Vedle celníků konajících službu přímo na místech určených k překračování vnitřních hranic přispěli k ochraně zdraví občanů i jejich kolegové z kanceláří, a to maximálním zkrácením doby pro vyřízení povolení umožňující denaturaci lihu a jeho následné použití pro výrobu dezinfekce.  Deset společností na severu Čech tak mohlo během krátké doby zahájit výrobu na trhu chybějícího dezinfekčního prostředku Anti-COVID.  Dodávky tohoto žádaného produktu pomohly při práci zdravotníkům, pracovníkům sociálních služeb, příslušníkům složek integrovaného záchranného systému a mnoha dalším. Standardní běh lhůt pro získání veškerých příslušných povolení od různých orgánů státní správy (Ministerstvo zdravotnictví či Ministerstvo zemědělství) činí 20 a více dnů. Společným úsilím všech zúčastněných stran se tuto lhůtu podařilo zkrátit řádově na méně než jeden pracovní týden.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

migrační pakt

Nepřijde vám divné, že se o migračním paktu hlasovalo těsně před volbami? A bude tedy ještě po volbách něco změnit nebo je to už hotová věc? Taky by mě zajímalo, nakolik se nás týká, protože Rakušan tvrdí, že tu máme uprchlíky z Ukrajiny, takže nebudeme muset přijímat další ani se nebudeme muset vyp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Důvěra spotřebitelů i podnikatelů v ekonomiku dále roste

13:21 Český statistický úřad: Důvěra spotřebitelů i podnikatelů v ekonomiku dále roste

Souhrnný indikátor důvěry (indikátor ekonomického sentimentu), vyjádřený bazickým indexem, se mezimě…