Celníci asistují při zajištění ochrany osob, majetku a při dodržování veřejného pořádku

21.01.2016 18:16 | Zprávy

Orgány Celní správy České republiky poskytují asistenční činností podporu finanční správě, Ministerstvu financí i i Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. V loňském roce 2 494 celníků poskytlo výpomoc v tisícovce případů po celé republice, nejvíce pak ve Středočeském kraji a v Praze.

Celníci asistují při zajištění ochrany osob, majetku a při dodržování veřejného pořádku
Foto: Celní správa ČR
Popisek: Celník.

Mezi nejčastější druhy poskytovaných asistenčních činností patřily v roce 2015 převozy finanční hotovosti a kontrolních pásek, a to jak pro jiné útvary celní správy, tak pro finanční úřady. V 398 případech bylo nasazeno 843 celníků. Převozy finanční hotovosti pro Ministerstvo financí byly provedeny v sedmi případech. S ohledem na pravidelnost převozů finanční hotovosti pro orgány finanční správy a z důvodu zvýšení bezpečnosti kurýrů, zakoupila celní správa nové balistické vesty pro skryté nošení, které využívají i zaměstnanci finanční správy.

Celní úřady poskytovaly finančním úřadům asistenční činnosti také v rámci exekucí movitého majetku a peněžních prostředků a to ve 111 případech, při nichž bylo zajištěno zboží a peněžní prostředky v hodnotě více než 156 milionů korun. Mezi zajímavé případy patří poskytnutá asistenční činnost finanční správě při speciální exekuční akci v červenci 2015 v pražských kasinech a také spolupráce při exekuci mražených potravin v srpnu 2015 v Jihomoravském kraji. V šesti případech pak celní úřady doprovázely zboží, které finančními úřady exekuovaly.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Řada lidí nežije důstojný život, obává se o svou budoucnost a nemá důvěru ve stát

To máte úplnou pravdu, v tom, co tvrdíte, ale co s tím hodláte dělat? Nebo i lépe, proč jste s tím něco neudělali, když jste byli docela dlouho ve vládě? Nebo myslíte, že to před 4 roky byla situace dobrá, že se nám žilo dobře a lidé se nebáli o sovu budoucnost a věřili státu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj: Ocenění expozice Sovinec v Zoo Hluboká

22:03 Jihočeský kraj: Ocenění expozice Sovinec v Zoo Hluboká

Jihočeská zoologická zahrada Hluboká nad Vltavou slaví významný úspěch. Expozice sov s názvem Sovine…