Čepro je ve skvělé finanční kondici, zisk opět přes miliardu

27.02.2017 15:31

Společnost Čepro a.s. hospodařila v roce 2016 se ziskem ve výši 1,090 mld. Kč před zdaněním a dosáhla druhého nejvyššího hospodářského výsledku v historii. Tržby byly 46,660 mld. Kč.

Čepro je ve skvělé finanční kondici, zisk opět přes miliardu
Foto: red
Popisek: Čepro

Mírný pokles zisku oproti roku 2015 je dán především růstem ceny paliv na trhu a sníženou spotřebou lidí a firem. „I tak jsme dosáhli jednoho z historicky nejlepších výsledků, což jen potvrzuje naši správnou cestu v oblasti optimalizace prodejních kanálů a interních změn z posledních několika let,“ komentuje výsledek Jan Duspěva, předseda představenstva Čepra.

Rok 2016 byl velmi silně ovlivněn havarijní odstávkou rafinérských kapacit napojených na produktovodní systém Čepra. Klíčovou úlohou společnosti proto bylo zabezpečení stability dodávek pohonných hmot na český trh. Firma svůj postup koordinovala s hlavními výrobci motorových paliv. ČEPRO po většinu roku masivně dováželo pohonné hmoty ze zahraničí. „Naši lidé bez navýšení kapacit zvládli odbavit pětkrát více vlaků než v běžném období. Díky této distribuci se nám podařilo stabilizovat celý trh s pohonnými hmotami v České republice,“ doplňuje Duspěva.

Vedení společnosti si uvědomuje měnící se tržní situaci spojenou s tlakem na hospodářské výsledky. „Narůstá konkurenční boj, přichází alternativní paliva. To všechno vytvoří tlak na budoucí výsledky,“ upřesňuje Duspěva. Čepro v následujícím období bude i nadále stavět na garanci kvality svých pohonných hmot, udržovat široký sortiment a hledat další synergie s dalšími partnery v oblasti velko- i maloobchodu.

Státní distributor paliv Čepro, a. s., je jedním z největších průmyslových podniků v České republice. V žebříčku Czech TOP 100 se firma v roce 2014 umístila na 8. pozici. Čepro provozuje síť 1135 km produktovodů, k  dispozici má 650 skladovacích nádrží, jejichž kapacita je 1,76 mil. m³. Společnosti náleží 194 čerpacích stanic EuroOil po celé ČR, která je z hlediska počtu stanic třetí největší a z pohledu prodejů pohonných hmot čtvrtá nejvýznamnější v ČR. Síť EuroOil je největší český distributor pohonných látek v České republice.

 

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Proč až teď?

Ptáte se, proč stávka probíhá až teď. Napadlo vás třeba, že je to proto, jak se vláda chová? Že lidé čekali, že bude problémům čelit, že o nich povede diskuzi, ale ukazuje se, že tato vláda je úplně mimo a navíc arogantní. Vždyť proti ní stávkují i bývalý chartisté. A třeba premiér teprve nedávno zj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svaz pacientů ČR je na straně zdravotníků

13:21 Svaz pacientů ČR je na straně zdravotníků

Prohlášení Svazu pacientů ČR ke sporu nemocničních lékařů s Vládou ČR