Česká národní banka upozorňuje korporátní klienty bank, kteří předávají svým bankám příkazy k eurovým platbám do zemí EU ve formě datových souborů, že od 31. října 2016 bude nutno předávat bankám tyto příkazy pouze ve formátu podle normy ISO 20022. Tato povinnost vyplývá z Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 260/2012 ze dne 14. března 2012 (pdf, 894 kB), kterým se stanoví technické a obchodní požadavky pro úhrady a inkasa v eurech, konkrétně z článku 5, odst. 1, písm. d) tohoto nařízení.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
Komunisté
Myslíte, že SOCDEM pomůže se dostat Komunistům zpět do Sněmovny? Podle mě je to přesně naopak. A vás se ptám, proč myslíte, že řada voličů i dnes volí komunisty? Nemyslíte, že je to i vaší vinou, protože neumíte dělat sociální politiku?
Další články z rubriky

22:31 MHMP: Záchranná služba pokračuje v posilování provozu
Záchranná služba hl. m. Prahy (ZZS HMP) posílila v první polovině tohoto roku významně svůj standard…
- 19:28 ČEZ: Infocentra dětem přinesou soutěž o unikátní odměnu
- 16:26 Správa jeskyní: Jeskyně Výpustek nabízí krátkou bezbariérovou trasu
- 13:35 ČPZP: Úrazů u dětí přibývá. Nejčastěji si děti poraní zápěstí a ruku
- 13:34 HZS ČR: Požárům v zemědělství je možné předcházet, nepodceňujte rizika
- 10:34 Královéhradecký kraj v září spustí systém na proplácení zvýhodněných jízdenek