Česká obchodní inspekce zakázala na trhu nebezpečnou dětskou teplákovou soupravu

21.01.2021 17:56

Česká obchodní inspekce zjistila na trhu v ČR výrobek, který může být pro děti nebezpečný. Jedná se o dětskou teplákovou soupravu značky Yvon Fashion, která nesplňuje požadavek na bezpečnost dětských oděvů. Pokud se při obvyklém používání tohoto výrobku utáhnou šňůry v oblasti hrdla dítěte, může dojít k následnému uškrcení dítěte.

Česká obchodní inspekce zakázala na trhu nebezpečnou dětskou teplákovou soupravu
Foto: coi.cz
Popisek: Česká obchodní inspekce - logo

Česká obchodní inspekce zjistila nebezpečný výrobek -  dětskou teplákovou soupravu zn. Yvon Fashion. Produkt je určen dětem ve věku 6 let. Je složen z mikiny s kapucí černé barvy s různými aplikacemi a tepláků černé barvy s růžovou aplikací. Přední díly mikiny jsou opatřeny na přední straně kostěným zdrhovadlem a dlouhými vsazovanými rukávy. Na přední straně mikiny jsou zažehleny nápisy NEW YORK UNIVERSITY 1986, REDCORNER CLUB, ATHL.DEPY COLLEGE OF 1986. V horní části mikiny je nášivka s vyobrazením lva a textem CHAMPIONS 86. Na spodu mikiny je v pružném lemu nášivka s nápisy NEW YORK UNIVERSITY 1986, REDCORNER, CHAMPIONS. Mikina má v oblasti hlavy/krku kapuci, na které je zhotoven tunýlek s provlečenou funkční růžovou šňůrou s volnými konci pro stažení kapuce. Volné konce tkanic jsou zataveny proti roztřepení.

Tato dětská tepláková souprava, respektive mikina s kapucí nesplňuje požadavky na bezpečnost dle zákona č. 102/2001 Sb., o obecné bezpečnosti výrobků, konkretizované v harmonizované ČSN EN 14682:2015 – Bezpečnost dětského oblečení, šňůry a šňůry na stažení (čl. 3.2.1). Oblečení určené pro malé děti nesmí být navrhováno, vyráběno nebo dodáváno se šňůrami na stažení nebo funkčními šňůrami v oblasti hlavy, krku nebo horní části hrudníku. Utažením šňůr v oblasti hrdla dítěte může dojít až k následnému uškrcení.

Česká obchodní inspekce uložila příslušnému hospodářskému subjektu ochranné opatření dle ust. § 7 odst. 2 písm. g) zákona č. 102/2001 Sb., kterým je okamžité stažení výrobků, které jsou nebezpečné a které již byly uvedeny na trh. Správní orgán dále nařídil dle ust. § 7 odst. 2 písm. h) téhož zákona zpětné převzetí nebezpečného výrobku od spotřebitelů, kteří uvedený výrobek v kontrolované provozovně prokazatelně zakoupili. Výrobek byl nahlášen kontaktnímu bodu na Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR a informace o něm budou zveřejněny v systému RAPEX.

Informace o výrobku
Název výrobku: Dětská tepláková souprava
Značka: YVON FASHION SIZE: 6 Typ / model: FY – 001 / Quality Collection Wear
Identifikační údaje prodejce: Thi Nga Nguyen, IČ: 28021134 se sídlem Palackého 1309/34, 350 02 Cheb
Země původu: Čína

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

školství

Už roky se tu mluví o reformě školství a výsledek je, že se úroveň školství nezlepšuje, a co hůř, zhoršuje se. Proč je tak těžké, to změnit? Myslím, že na tom, že je potřeba změnu se shodne vláda i opozice. A k aktuální situaci. Dcera vyjde základku sice až za dva roky, ale už teď se bojím toho, kam...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Průměrná doba na neschopence loni opět klesla

11:42 Český statistický úřad: Průměrná doba na neschopence loni opět klesla

Průměrná délka trvání pracovní neschopnosti v Česku meziročně klesla z 34,5 dne v roce 2021 na 26,3 …