Česká televize: Benefice ČT přinesly neziskovým organizacím a nemocnicím přes 19 milionů korun

29.05.2020 10:46

Během nouzového stavu připravila Česká televize 12 benefičních speciálů pro 8 neziskových organizací a 4 fakultní nemocnice. Pro organizace, které stály v době nárůstu počtu nemocných v první linii a pomáhaly těm nejzranitelnějším, se podařilo vybrat více než 19 milionů korun.

Česká televize: Benefice ČT přinesly neziskovým organizacím a nemocnicím přes 19 milionů korun
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto
reklama

Ve veřejné sbírce Pomáháme s Českou filharmonií spojené se třemi přímými přenosy koncertů na ČT art se dohromady vybralo přes 8,7 milionu korun, výtěžek z prvního koncertu putoval do nemocnic, které pomáhaly obětem zasaženým virem COVID-19, další dva koncerty pak 1,4 milionem korun přispěly organizacím Život 90 a Člověk v tísni.

Česká televize odvysílala i pět speciálních benefičních dílů kvízové soutěže Kde domov můj? na podporu organizací Elpida, Charita ČR, Linka první psychické pomoci, Fórum dárců a Nadace rozvoje občanské společnosti s celkovým výtěžkem 894 503 Kč. Organizaci Elpida a Lékařům bez hranic byl věnován také koncert sólistů opery Národního divadla a záznam představení Dekkadancers, které divákům rovněž zprostředkoval program ČT art.

Navzdory karanténním opatřením se uskutečnil i dvaadvacátý ročník sbírky Pomozte dětem, která je společným charitativním projektem České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti. Každoroční speciál zaměřený na pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem se vysílal v netradiční podobě koncertů z obýváku a vynesl rekordní částku 9 288 306 Kč, nejvíce od roku 2013.

Česká televize také bezplatně odvysílala téměř 300 spotů upozorňujících na plošné krizové a informační linky a další aktuální služby neziskových organizací.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Celní správa:  Celníci zastavili nelegální obchod s miliony cigaret

22:30 Celní správa: Celníci zastavili nelegální obchod s miliony cigaret

Bezmála sedm milionů nelegálních cigaret a daňový únik ve výši 22 milionů korun odhalili ostravští c…