Česká televize: Studio ČT sport nabídne 606 přímých přenosů ze Světových pohárů zimních sportů

21.11.2021 14:02 | Tisková zpráva

Na programu ČT sport startuje zimní sezóna. Závody v rámci Světových pohárů, mistrovství světa či Evropy bude od zítřejšího dne provázet víkendové Studio ČT sport. V programovém plánu má aktuálně přichystáno 606 přímých přenosů.

Česká televize: Studio ČT sport nabídne 606 přímých přenosů ze Světových pohárů zimních sportů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

Model víkendového studia, jenž umožní nabízet divákům to nejzajímavější z pohledu českých sportovců i kombinovat přenosy, které se konají ve stejný čas, vyzkoušel program ČT sport již v loňské sezóně. 

Anketa

Jste pro zavedení povinného očkování proti covidu-19?

80%
hlasovalo: 67299 lidí
„Propojení přenosů studiem dává možnost reagovat pružně na změny, na zajímavý vývoj v jednotlivých závodech a také nabízí prostor pro rozbory s experty, kteří často odhalí detaily, jež by jinak v průběhu přenosů zůstaly nepovšimnuty. Je to jakési centrum, které ukazuje pokud možno co nejúplnější průřez sportovním děním dne. Zároveň ale mají diváci možnost sledovat jednotlivé sporty dle vlastního výběru prostřednictvím aplikace HbbTV, případně ZDE,“ říká šéfredaktor ČT sport Michal Dusík, který bude zároveň jedním z moderátorů studia. Střídat se s ním budou Petr Kubásek, Jiří Hölzel, Ondřej Zamazal, Vlastimil Vlášek a Petr Vichnar.

„Celou svoji více než čtyřicetiletou dráhu sporťáka v Československé později České televizi čelím výzvám. Ať už to bylo čtrnáct olympijských misí, komentování desítek šampionátů v hokeji, alpském lyžování, krasobruslení, házené, živé moderování stovek pořadů a mnoho dalšího. Teď je tu výzva další – být jedním z průvodců kontinuálního celodenního vysílání zimních sportů. Jde o to propojovat jednotlivé přenosy, reagovat na události, pomoci divákům orientovat se v nabitém sportovním programu. Znovu to znamená desítky minut živého vysílání, které vyžaduje perfektní přípravu, schopnost improvizace i přesnou součinnost s řadou kolegů v zákulisí. Je to zatraceně krásný a zároveň také složitý projekt. Mám před ním náležitý respekt, ale také se velmi, velmi těším,“ komentuje Petr Vichnar.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlínský kraj: Rada kraje rozhodla o změně ve vedení Krajské nemocnice T. Bati

22:33 Zlínský kraj: Rada kraje rozhodla o změně ve vedení Krajské nemocnice T. Bati

Rada Zlínského kraje ve funkci jediného akcionáře Krajské nemocnice T. Bati, a. s. dnes odvolala z p…