České dráhy: Lužnou čeká Poslední parní víkend, návštěvníci se mohou těšit na jízdy parními vlaky

28.10.2022 9:50 | Tisková zpráva

Poslední parní víkend, tak se jmenuje akce, která se o víkendu 29. – 30. října uskuteční v Lužné u Rakovníka. Návštěvníci se budou moci svézt parními vlaky v čele s lokomotivami Všudybylka a Kremák. Po muzejní úzkokolejce vyjede Strašidelný expres. Akce symbolicky uzavře letošní parní sezónu v ČD Muzeu.

České dráhy: Lužnou čeká Poslední parní víkend, návštěvníci se mohou těšit na jízdy parními vlaky
Foto: red
Popisek: ČD - logo

Poslední říjnový víkend zatopí pracovníci ČD Muzea v Lužné u Rakovníka letos naposledy parní lokomotivy a symbolicky se tak rozloučí s letošní parní sezónou. Historickými vlaky s parními lokomotivami se budou návštěvníci moci svézt v sobotu i v neděli.

Anketa

Chcete, aby Andrej Babiš osobně kandidoval na prezidenta republiky?

75%
19%
hlasovalo: 18616 lidí

Parní vlak s lokomotivou Všudybylkou (354.195) uskuteční po oba víkendové dny dvě jízdy tam i zpět po trase Lužná u Rakovníka – Rakovník. Z Lužné bude odjíždět v 9:45 a 13:45, zpět z Rakovníka pojede v 10:35 a ve 14:35. Po trase Lužná u Rakovníka – Řevničov – Nové Strašecí – Stochov – Kladno pak pojede v sobotu a v neděli parní vlak s lokomotivou Kremák (534.0323). Z Lužné vyrazí v 11:03, na zpáteční jízdu z Kladna se vydá ve 12:25.

Jízdenky se budou prodávat pouze ve vlaku. Za zpáteční jízdenku Lužná u Rakovníka – Rakovník, Lužná u Rakovníka – Nové Strašecí nebo Nové Strašecí – Kladno a za jednosměrnou jízdenku Kladno – Lužná u Rakovníka zaplatí dospělí cestující 180 Kč, děti od 6 do 15 let 120 Kč (děti do 6 let cestují zdarma bez nároku na místo k sezení). Po předložení jízdenky z historického vlaku získají návštěvníci slevu na vstupné do ČD Muzea.

V sobotu 29. října bude zároveň v ČD Muzeu připravený Strašidelný den se zábavným programem pro děti včetně soutěží (s odměnou na konci). Chybět nebude ani skákací hrad. Po oba víkendové dny se budou zájemci moci svézt na úzkorozchodné dráze Strašidelným expresem s parní lokomotivou Kraus č. 21.

Další informace o akci včetně jízdních řádů a cen jízdného jsou na portálu Vlakem na výlet ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Kdo nejde s námi, jde proti nám

Nevybíravě jste odsoudil demostranty proti vládě či voliče Babiše. Jak mi vyvrátíte dojem, že jste tu jen pro vaše voliče? Proč vrážíte mezi lidi klíny, proč se je nesnažíte stmelovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká obchodní inspekce uložila ve 3. čtvrtletí 2022 za nedostatky u dětských hraček pokuty za více než 1 milion korun

14:02 Česká obchodní inspekce uložila ve 3. čtvrtletí 2022 za nedostatky u dětských hraček pokuty za více než 1 milion korun

Česká obchodní inspekce Česká obchodní inspekce pokračovala v kontrolách bezpečnosti hraček i ve 3. …