České dráhy: O víkendu pojedou v Praze mikulášské parní vlaky i Cyklohráček

02.12.2017 10:30 | Zprávy

Na tuto sobotu a neděli 2. a 3. prosince připravily České dráhy ve spolupráci s organizací ROPID, SŽDC, ČD Cargo a dalšími partnery tradiční mikulášské parní vlaky. Centrem mikulášských jízd se stane nádraží Praha-Smíchov, odkud několikrát během dne vyrazí historický vlak v čele s parní lokomotivou „Šlechtična“ a také oblíbený vlak Cyklohráček.

České dráhy: O víkendu pojedou v Praze mikulášské parní vlaky i Cyklohráček
Foto: red
Popisek: ČD - logo

Parní vlak bude po oba dny vyjíždět z nádraží Praha-Smíchov a projede postupně několik tras po pražských tratích a také k hradu Karlštejn. V čele parního vlaku pojede parní lokomotiva 475.179 „Šlechtična“. Cyklohráček projede také několik tras po Praze. Sobotní večerní jízda parního vlaku a Cyklohráčku bude zpestřena několikaminutovým ohňostrojem na nádraží Praha-Krč.

V Mikulášské parní soupravě bude řazeno celkem 11 vozů. Zájemcům, kteří ještě nemají zakoupenou jízdenku s místenkou v předprodeji, doporučujeme zvolit jízdy v 10:30 nebo 13:39. Jízda v 16:30 je již téměř vyprodána. V Cyklohráčku je místa dostatek.

V parních vlacích i v Cyklohráčku bude procházet Mikuláš se svou družinou. Všechny hodné děti dostanou od Mikuláše malý dárek. Pro ty zlobivé má čert připraveno uhlí z lokomotivy.

Jízdenka do sobotních parních vlaků stojí dospělého cestujícího 200 Kč, večerní jízda s ohňostrojem pak 240 Kč. Jízdenka na nedělní jízdy parním vlakem vyjde na 160 Kč. Jízdné v Cyklohráčku bude stát dospělého cestujícího v sobotu 100 Kč (večerní jízda s ohňostrojem 120 Kč), nedělní jízdy budou stát 80 Kč. Děti od 6 do 15 let mají poloviční cenu, děti do 6 let se přepravují zdarma bez nároku na místo k sezení. K jízdenkám zakoupeným v předprodeji je vydávána zdarma místenka. Místa v Cyklohráčku se prodávají do vyprodání kapacity soupravy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

TA ČR: Horizontální spolupráce nad ekosystémem SISTA

13:28 TA ČR: Horizontální spolupráce nad ekosystémem SISTA

Sdílená digitální infrastruktura veřejné správy je ta, kterou si stát pořídí jednou –?????? a kterou…