Český rozhlas: Koncert pro zvěř vyhrál Prix Europa 2021

21.10.2021 9:15 | Tisková zpráva

Projekt Českého rozhlasu s názvem Koncert pro zvěř zvítězil na festivalu televizní, rozhlasové a on-line tvorby Prix Europa 2021 v kategorii Nejlepší hudební rozhlasový pořad roku. Koncert pro zvěř přináší tiché poděkování přírodě, které vzniklo v otevřené krajině horských luk a tůní nad Velkými Karlovicemi v Beskydech loni v létě.

Český rozhlas: Koncert pro zvěř vyhrál Prix Europa 2021
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

„Jsem nesmírně hrdý na to, že Český rozhlas zvítězil v konkurenci pořadů z celé Evropy na prestižním festivalu televizní, rozhlasové a on-line tvorby Prix Europa 2021. Je to ocenění práce všech rozhlasových kolegů ze stanice Vltava a Výroby, kteří se na tomto originálním projektu podíleli,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Hudební performeři a zvukoví umělci odehráli mimořádný koncert v prostředí Velkých Karlovic jako poděkování přírodě. Děkovali tak fauně, flóře, větru, vodě i tichu za to, že jsou stále součástí prostředí, ve kterém jsou lidé schopni přežít. Desítka performerů interagovala s krajinou, luční trávou, hmyzem, houbami, stromy, kopci, větrem či vodou, to vše za účasti kolegů s mikrofony. Záznam koncertu pak odvysílal Český rozhlas Vltava. Pořad je k poslechu ZDE.

„Je úžasné, že věhlasný evropský festival dobyla komorní pocta přírodě, hravý a jemný Koncert pro zvěř. Je to velké vyjádření respektu k umění poslechu a zároveň oslava hudebních experimentů. Velká gratulace patří autorům konceptu i kolegům, kteří se vydali do terénu a nápad přivedli na svět,” dodala šéfredaktorka stanice Český rozhlas Vltava Jaroslava Haladová.

„Za celý tým jsem velmi rád, že projekt zarezonoval a že třeba bude skrz platformu Prix Europa inspirovat další, nejen k radiofonickému myšlení s podobným zaměřením, ale že třeba také podpoří environmentální myšlení a uvědomění si křehkosti našeho bytí, tady na naší planetě,“ doplnil autor pořadu Ladislav Železný.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ombudsman objevil nesrovnalosti v důchodech stěžovatelů, dostali tak vyšší důchod i doplatek

21:50 Ombudsman objevil nesrovnalosti v důchodech stěžovatelů, dostali tak vyšší důchod i doplatek

Na ombudsmana se obrátili stěžovatelé, kterým se nezdála výše jejich důchodu dostatečná. Oba dostali…