Český rozhlas Radiožurnál připravil na květen speciální sportovní rádio

7. 5. 2019 17:37

Stanice Český rozhlas Radiožurnál připravila na květen unikátní sportovní rádio s názvem Radiožurnál Sport, které odstartuje společně s mistrovstvím světa v hokeji 10. května. Sportovní rádio mohou posluchači naladit přes DAB vysílač, v aplikaci iRadio, na webu Radiožurnálu a serveru iROZHLAS.cz.

Český rozhlas Radiožurnál připravil na květen speciální sportovní rádio
Foto: red
Popisek: Český rozhlas
reklama

Čtyřicet přímých přenosů, dva sportovní rozhovory denně nebo stovky reportáží nabídne Radiožurnál Sport, který bude vysílat každý den do 12 hodin z pražské Vinohradské třídy a následně v odpoledním a večerním bloku přímo z Bratislavy. Stříbrné mobilní studio R-stream fanoušci najdou přímo ve fanzóně šampionátu na Trnavském mýtu. „Přímé přenosy z mistrovství světa v hokeji jsou tradičně na Radiožurnálu hodně poslouchané. Po úspěchu speciálního olympijského rádia, které jsme spustili na dobu her v Pchjongčchangu, jsme se rozhodli připravit podobný dárek pro posluchače i pro šampionát v Bratislavě,“ uvedl šéfredaktor stanice Český rozhlas Radiožurnál Ondřej Suchan a dodal: „A protože v květnu finišují i další týmové soutěže, nebude rádio jen hokejové. Nabídneme také nejdůležitější souboje v boji o titul a sestup v nadstavbě nejvyšší fotbalové ligy.“

Stejně jako loni ale posluchači nepřijdou o zpravodajský servis Radiožurnálu. Každých třicet minut zazní na Radiožurnálu Sport zpravodajské relace mateřské stanice. „Chceme nabízet kompletní servis, včetně počasí a dopravního Zpravodajství – Zelené vlny Radiožurnálu. Ta navíc v den zápasu – pět hodin před každým zápasem české reprezentace a tři hodiny po něm nabídne ve spolupráci s RTVS i aktuální dopravní servis z okolí Bratislavy,“ doplnil ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu Jan Pokorný, který se ve speciálním rádiu objeví i jako moderátor. Spolu s ním budou vysíláním provázet Zuzana Burešová, Vojtěch Bidrman, Jan Suchan, Miroslav Bureš nebo Štěpán Pokorný.

„Rozhodně to ale neznamená, že fanoušci přijdou o tradiční servis na Radiožurnálu. Zápasy českých týmů i finále odehrajeme na obou stanicích, stejně tak vstupy z dalších zápasů, rozhovory a další reportáže,“ vysvětlil šéf sportovní redakce Českého rozhlasu Miroslav Bureš a doplnil: „Do Bratislavy se chystá největší výprava za poslední léta.“

Vysílání sportovního rádia Radiožurnál Sport podpoří i speciální kampaň v televizi, on-linu, na webu, sociálních sítích a v tisku. Tvářemi videospotu, který pochází z dílny filmové a televizní produkce Bratři s.r.o., jsou komentátoři Radiožurnálu, kteří si vyměnili role s hokejovými experty Ondřejem Pavelcem a Patrikem Eliášem. Bývalý mistr světa a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu budou v rolích stálých hostů provázet vysíláním.

Videospot naleznete ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihomoravský kraj: V době příletů letadel z Bergama bude na letišti přítomen lékař

18:01 Jihomoravský kraj: V době příletů letadel z Bergama bude na letišti přítomen lékař

Na základě pokynu hejtmana Jihomoravského kraje Bohumila Šimka byla na dnešní den, úterý 25. února 2…