Český statistický úřad zve na Evropský den statistiky

16.10.2017 11:10

Tento týden si připomínáme význam oficiální statistiky. Na pátek 20. října totiž připadá Evropský den statistiky. ČSÚ připravil zajímavý program. Mimo jiné můžete navštívit jindy nepřístupné prostory Ústřední statistické knihovny nebo výstavu Příběh statistiky.

Český statistický úřad zve na Evropský den statistiky
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu
reklama

„Evropský den statistiky symbolizuje nezávislost a apolitičnost národních statistických úřadů. Poukazuje na to, že oficiální statistika je velmi důležitým a důvěryhodným zdrojem dat pro většinu sfér lidské činnosti a že je zapotřebí pečovat o její nestrannost a kvalitu,“ řekla k zahájení týdenní akce předsedkyně ČSÚ Iva Ritschelová.

Program odstartuje dnes dopoledne tiskovou konferencí na téma nejoblíbenější jména dětí narozených v lednu 2017. Představíme nejčastější jména dětí a rodičů podle jednotlivých krajů nebo přehled neobvyklých dětských jmen. Na Twitteru (ZDE) pod hashtagem #StatsDay2017 doplníme statistiky křestních jmen názornými infografikami. Další infografiky budou věnovány porovnání České republiky s ostatními členskými zeměmi Evropské unie.

Dnes odpoledne začne ve veřejně přístupných prostorách budovy ČSÚ v Praze výstava Příběh statistiky. Poutavé postery zobrazují vývoj světové i české statistiky od počátků lidstva až po současnost. Expozice potrvá do konce listopadu.

Ve středu 18. října od 9 do 17 hodin můžete v Praze na Skalce v rámci dne otevřených dveří navštívit jedinou statistickou knihovnu v Česku. Představíme vám unikátní archivní publikace ze zdejšího knihovního fondu. O statistice a činnosti ČSÚ se více dozvíte od zaměstnanců informačních služeb.

V návaznosti na probíhající akci také zveřejníme digitální publikaci Eurostatu o životě žen a mužů v Evropské unii. Vyjde ve středu na internetových stránkách (ZDE). Publikována bude v českém jazyce.

Samotný Evropský den statistiky připadá na pátek 20. října, kdy budou v ČSÚ vrcholit přípravy na zpracování výsledků parlamentních voleb. V této souvislosti budeme na Twitteru publikovat speciální infografiky.

Více informací naleznete na webu ČSÚ na samostatné stránce ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policie ČR: Podezřelému se útěk nepodařil

11:42 Policie ČR: Podezřelému se útěk nepodařil

Cizinec podezřelý z násilného trestného činu, který měl spáchat ve středu v Německu odjel vozidlem d…