China Import and Export Fair se představí v Praze

13.01.2014 9:02

Ve čtvrtek 16. ledna proběhne v Praze prezentační akce k již 115. veletrhu China Import and Export Fair. Canton Fair, jak bývá veletrh také označován, je největší veletrh v Číně a jeden z největších na světě. Obchodní potenciál Číny jak na straně dovozu, tak na straně vývozu představí ti nejpovolanější - zástupci Centra zahraničního obchodu a poradci ekonomického a obchodního oddělení velvyslanectví Čínské lidové republiky.

China Import and Export Fair se představí v Praze
Foto: Miller Nagan
Popisek: Čína, ilustrační foto
reklama

Akce se uskuteční od 9:30 hod. v sálu Vltavín smíchovského hotelu Anděl. K dispozici budou informace o podmínkách a možnostech účasti na veletrhu a obecně o obchodních příležitostech v Číně. Prezentační akci pořádá velvyslanectví Čínské lidové republiky ve spolupráci se Svazem průmyslu a dopravy ČR, Hospodářskou komorou České republiky a Manažerskou asociací malých a středních podniků.

„Výkonný a organizační tým veletrhu Canton Fair přináší do České republiky příležitosti, jak podnikat obchodní cesty nebo jak rozšířit obchodní aktivity v Číně pomocí prostředků, které veletrh nabízí,“ sdělil zástupce generálního ředitele Centra zahraničního obchodu Číny LIU Jianjun.

China Import and Export Fair je největší veletrh v Číně, který každoročně přivítá více než 200 000 obchodníků z 210 zemí a regionů. Veletrh se koná každý půlrok v Guangzhou a nabízí více než 58 000 stánků a 150 000 různých produktů z celého světa.

Poté, co čínský premiér LI KeQiang (LiKche-čchiang) navštívil v listopadu východní a střední Evropu, lze očekávat, že ekonomická a obchodní spolupráce mezi Čínou a Českou republikou může být horké téma roku 2014. Canton Fair je pak jednou z nejatraktivnějších a nejefektivnějších bran do světa vzájemné obchodní spolupráce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

 Ministerstvo spravedlnosti a Sdružení místních samospráv ČR připravily novelu zákona o střetu zájmů

8:24 Ministerstvo spravedlnosti a Sdružení místních samospráv ČR připravily novelu zákona o střetu zájmů

Ministerstvo spravedlnosti ve spolupráci se Sdružením místních samospráv ČR informuje o připravovan…