Člověk v tísni otevřel sbírkové konto na pomoc obětem násilí na Ukrajině

21.02.2014 19:05

V reakci na velké počty raněných a potřeby na místě otevřel Člověk v tísni sbírkové konto Pomoc Ukrajině. Cílem je shromáždit finanční prostředky, které budou použity na pomoc obětem násilí na Majdanu a jejich rodinám.

Člověk v tísni otevřel sbírkové konto na pomoc obětem násilí na Ukrajině
Foto: clovekvtisni.cz
Popisek: Člověk v tísni - logo
reklama

„Potřeba okamžité humanitární pomoci se bude odvíjet od uklidnění situace v Kyjevě, ve které všichni po podpisu dohody o příměří doufáme. Přesto v nejbližších dnech může být akutní humanitární pomoc nadále třeba,“ řekl Šimon Pánek, ředitel společnosti Člověk v tísni.

Sbírka Pomoc Ukrajině 93209320/0300

DMS SOSUKRAJINA na číslo 87777

„Největší potřeby však vidíme ve středně a dlouhodobé pomoci obětem násilí v Kyjevě. Předpokládáme, že půjde ve vybraných případech zejména o léčebné výlohy, následnou péči, rehabilitaci a další služby, které mohou být potřebné pro návrat lidí z Majdanu do běžného života. Předpokládáme, že podporu budou potřebovat i některé rodiny těch, kteří během protestů přišli o život,“ dodal Pánek.

Sbírkové konto je otevřeno všem, kteří chtějí vyjádřit svoji solidaritu a podpořit oběti protestů. Kromě individuálních dárců vzniká i celá řada iniciativ, například benefičních koncertů, které chtějí lidé vyjádřit svoji podporu a finančně přispět na pomoc. Zároveň již několik dní běží i sbírka Ukrajinské iniciativy v ČR a Ukrajinské tradice v ČR.

Člověk v tísni situaci na Ukrajině působí dlouhodobě zvláště v krymské oblasti. V lednu bylo z klubu přátel Člověka v tísni uvolněno 500 tisíc na pomoc Ukrajině na lékařskou a právní pomoc obětem násilných střetů. Dalších 500 tisíc daroval Magistrát hlavního města Prahy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo dopravy: V přístavu Hluboká nad Vltavou lodě bezpečně natankují pohonné hmoty

22:33 Ministerstvo dopravy: V přístavu Hluboká nad Vltavou lodě bezpečně natankují pohonné hmoty

Kapitáni rekreačních lodí v největším jihočeském veřejném přístavu pro rekreační lodě v Hluboké na V…