Cvičení SIMEX 2016 prověřuje postup při simulované havárii plynovodu

25.05.2016 8:30

Havárii plynovodu a následný požár, který nastal v 12.10 hodin 21. ledna 2016 v lokalitě obce Hracholusky na Prachaticku, řeší složky profesionálních i dobrovolných hasičů, policie, distribuční společnost E.ON a představitelé dotčených obcí.

Cvičení SIMEX 2016 prověřuje postup při simulované havárii plynovodu
Foto: kr-jihocesky.cz
Popisek: Jihočeský kraj

Tak začalo v úterý 24. května dvoudenní cvičení SIMEX 2016, jehož cílem je prověřit postup a řešení situace při simulované havárii plynovodu a následném přerušení dodávek plynu pro odběratele. Součinnost si během něj mimo jiné prověřují zástupci distributora plynu ze společnosti E.ON, složek integrovaného záchranného systému i krizové štáby kraje a dotčených obcí s rozšířenou působností. Cvičení se koná v budově krajského úřadu, částečně v terénu a nijak neomezí chod běžného života obyvatel v regionu ani dodávky plynu odběratelům.

Plyn nechali kontrolovaně vyhořet

Pracovníci distributora plynu ze společnosti E.ON zajistili s hasiči a policií místo havárie a plyn z porušeného potrubí nechali kontrolovaně vyhořet. Při této události nebyl nikdo zraněn. Přesné příčiny havárie se zjišťují.

Krizový štáb společnosti E.ON v důsledku toho vyhlásil stav nouze pro oblast Prachaticka a Vimperska včetně dvou obcí na Strakonicku. Bez dodávek plynu se v důsledku havárie ocitlo několik tisícovek zákazníků. Opravy podle odhadů potrvají několik dnů.

Vzhledem k závažnosti situace a nepříznivým klimatickým podmínkám, kdy lednové teploty spadly hluboko pod bod mrazu, vyhlásili hasiči v 13.47 hodin zvláštní stupeň poplachu. Následně jihočeský hejtman Jiří Zimola svolal krizový štáb kraje, který bude koordinovat další postup řešení události, zejména náhradních dodávek tepla do postižených domácností, zdravotnických zařízení i veřejných institucí. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vězeňská služba: Pietní vzpomínka k výročí Pražského povstání

20:48 Vězeňská služba: Pietní vzpomínka k výročí Pražského povstání

V rámci oslav výročí Pražského povstání se dnes konal vzpomínkový pietní akt na místě bývalého nacis…