Cvičení SIMEX 2016 prověřuje postup při simulované havárii plynovodu

25.05.2016 8:30

Havárii plynovodu a následný požár, který nastal v 12.10 hodin 21. ledna 2016 v lokalitě obce Hracholusky na Prachaticku, řeší složky profesionálních i dobrovolných hasičů, policie, distribuční společnost E.ON a představitelé dotčených obcí.

Cvičení SIMEX 2016 prověřuje postup při simulované havárii plynovodu
Foto: kr-jihocesky.cz
Popisek: Jihočeský kraj

Tak začalo v úterý 24. května dvoudenní cvičení SIMEX 2016, jehož cílem je prověřit postup a řešení situace při simulované havárii plynovodu a následném přerušení dodávek plynu pro odběratele. Součinnost si během něj mimo jiné prověřují zástupci distributora plynu ze společnosti E.ON, složek integrovaného záchranného systému i krizové štáby kraje a dotčených obcí s rozšířenou působností. Cvičení se koná v budově krajského úřadu, částečně v terénu a nijak neomezí chod běžného života obyvatel v regionu ani dodávky plynu odběratelům.

Plyn nechali kontrolovaně vyhořet

Pracovníci distributora plynu ze společnosti E.ON zajistili s hasiči a policií místo havárie a plyn z porušeného potrubí nechali kontrolovaně vyhořet. Při této události nebyl nikdo zraněn. Přesné příčiny havárie se zjišťují.

Krizový štáb společnosti E.ON v důsledku toho vyhlásil stav nouze pro oblast Prachaticka a Vimperska včetně dvou obcí na Strakonicku. Bez dodávek plynu se v důsledku havárie ocitlo několik tisícovek zákazníků. Opravy podle odhadů potrvají několik dnů.

Vzhledem k závažnosti situace a nepříznivým klimatickým podmínkám, kdy lednové teploty spadly hluboko pod bod mrazu, vyhlásili hasiči v 13.47 hodin zvláštní stupeň poplachu. Následně jihočeský hejtman Jiří Zimola svolal krizový štáb kraje, který bude koordinovat další postup řešení události, zejména náhradních dodávek tepla do postižených domácností, zdravotnických zařízení i veřejných institucí. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubický kraj chce bojovat proti suchu. Ohrožení se týká stále většího území

14:15 Pardubický kraj chce bojovat proti suchu. Ohrožení se týká stále většího území

Zastupitelstvo Pardubického kraje schválilo vyčlenění částky dvou milionů korun na realizaci opatřen…