Na stole je zdrcující návrh pro pacienty i průmysl, který počítá s vytvořením centralizované autority, která by testování před uvedením zdravotnických prostředků na trh administrovala. Již dnes fungují mechanismy, které zajišťují, aby na trh vstupovaly jen kvalitní a bezpečné výrobky. Vytvořením nové centralizované testovací autority se nezvýší bezpečnost výrobků a půjde jen o dodatečnou byrokracii. Navíc představovaný návrh vytvoření nové testovací autority je natolik nákladný, že by ohrozil celkové fungování odvětví v Evropě.
Průmysl zdravotnických prostředků a technologií je významným tahounem evropské ekonomiky. Evropský průmysl zdravotnických technologií má roční obrat více než 100 miliard EUR a zaměstnává na 575 tisíc vysoce kvalifikovaných pracovníků. V Evropě působí 25 000 společností, které se věnují zdravotnickým technologiím. Malé a středně velké společnosti tvoří více než 95 procent odvětví. Průmysl zdravotnických prostředků patří mezi inovační tahouny. Jen v roce 2012 bylo registrováno více než 10 000 patentových žádostí, což daleko převyšuje ostatní technologická odvětví. Roční investice do výzkumu a vývoje představuje přibližně 4 miliardy EUR.
Co očekávat v případě, že zdravotní výbor Evropského parlamentu (ENVI) přijme centralizovanou koncepci pro vstup nových výrobků na jednání dne 18. 10. 2013:

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva