CzechTourism: Česká republika je šestou nejbezpečnější zemí světa

20.06.2016 20:31

Česká republika zaznamenala velký úspěch při vyhlašování Světového indexu míru (Global Peace Index) pro rok 2016. Organizace Institute for Economics and Peace, která index již desátý rok vydává, ji označila za šestou nejbezpečnější zemi na světě. V konkurenci 163 nezávislých států porazila i tradičně neutrální země, jako je Švýcarsko či Švédsko. Jedná se o vůbec nejlepší umístění v historii.

CzechTourism: Česká republika je šestou nejbezpečnější zemí světa
Foto: CzechTourism
Popisek: Logo Czech Tourism

„Je to skvělá zpráva pro příjezdový cestovní ruch. Pocit bezpečí je základním kritériem pro každého běžného cestovatele a jeho rodinu. Naše republika má co nabídnout a tento důležitý atribut v rozhodování zahraničních turistů o tom, kterou zemi navštíví, hraje důležitou roli,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.   

Světový index míru každoročně nabízí komplexní pohled na posouzení jednotlivých zemí planety z hlediska jejich mírumilovnosti, což je především v současné době jedno z primárních kritérií při výběru destinace v cestovním ruchu. Index posuzuje celkem 23 kritérií, která definují vnitřní i vnější mírové podmínky a také celkovou bezpečnost země. Vědci zkoumají faktory, jako je například úroveň násilí a kriminality v zemi, teroristickou aktivitu, pravděpodobnost násilných demonstrací, politickou stabilitu, počet policistů, velikost armády, armádní výdaje, mezinárodní i vnitrostátní konflikty, atp.

Česká republika v prestižním hodnocení porazila téměř všechny své sousedy. Německo se umístilo na 16. místě, Polsko na 22. a Slovensko obsadilo až 24. pozici. Jediné Rakousko se umístilo před ČR, zaujímá třetí místo. Vůbec nejbezpečněji je od roku 2008 na Islandu.

Evropa byla tradičně vyhlášena nejmírumilovnějším kontinentem světa. Zájem turistů o tuto destinaci může zvýšit fakt, že sedm z deseti nejbezpečnějších zemí světa se nachází právě zde. Návštěvníci preferující bezpečí by měli v rámci své dovolené směřovat především do střední Evropy. V TOP 20 státech se dle GPI totiž umístilo všech osm států ze srdce starého kontinentu.

„Skvělý výsledek České republiky určitě ocení zejména turisté ze zemí s největším potenciálem pro český incomingový turismus, jako jsou Čína a Jižní Korea. Pro obyvatele těchto států je právě bezpečnostní situace nejdůležitějším kritériem pro výběr dovolenkové destinace,“ dodala k výsledku GPI ředitelka agentury CzechTourism Monika Palatková.

Praha, nejčastější cíl návštěvníků, se pak kromě památek pyšní dle údajů Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy i příjezdem záchranné služby do osmi minut, což je čtvrtina evropského průměru. Úctyhodná je i míra ochoty Pražanů poskytnout laickou první pomoc v případě srdečního selhání. Unikátních 81 % pacientů bylo v roce 2015 resuscitováno svědky události dle instrukcí operátora ZZS. Motivací k návštěvě  ČR může být i bezkonkurenčně nejnižší cenový index potravin mezi 10 nejmírumilovnějšími státy světa. Pevně věříme, že Česká republika, jako země s i s například nejnižší mírou nezaměstnanosti v EU, bude svou pozici ve světovém cestovním ruchu  nadále upevňovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komerční tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český statistický úřad uveřejnil Kalendář Rychlých informací na rok 2019

9:23 Český statistický úřad uveřejnil Kalendář Rychlých informací na rok 2019

Český statistický úřad oznámil termíny publikací Rychlých informací pro příští rok. Jedná se o klíčo…