CzechTrade podpoří české potravináře na veletrhu cukrovinek a snacků

22.01.2018 17:43

Agentura pro podporu českého exportu CzechTrade bude příští týden prezentovat desítku českých potravinářských výrobců na veletrhu ISM v Kolíně nad Rýnem. Ten patří k nejdůležitějším světovým akcím v oboru sladkostí, cukrárenských výrobků a snacků. Každoročně tento veletrh navštěvuje 40 tisíc lidí ze 70 zemí světa.

CzechTrade podpoří české potravináře na veletrhu cukrovinek a snacků
Foto: CzechTrade
Popisek: CzechTrade
reklama

Veletrhu světového formátu, který se uskuteční ve dnech 28.–31. ledna, se čeští potravináři neúčastní poprvé. ISM byl totiž již v loňském roce jedním ze 146 mezinárodních veletrhů, na kterých CzechTrade pomohl s prezentací 793 českým firmám. „Cílem agentury je podpořit firmy při vstupu na zahraniční trhy a pomoci jim tam uspět. Kromě organizačních příprav společné expozice nabízíme také sérii doprovodných služeb. Patří sem například oslovení potenciálních zahraničních partnerů s cílem podchytit jejich zájem o setkání na veletrhu, osobní asistence během veletrhu nebo aktivní účast při jednáních s obchodními partnery,“ říká generální ředitel CzechTrade Radomil Doležal. Díky agentuře tak mají české firmy, které neplánují samostatnou expozici, možnost prezentovat své produkty potenciálním obchodním partnerům.

Účast na veletrhu ISM byla pro české potravináře v minulých ročnících velmi prospěšná a i letos se na něj chystá velké množství českých firem. „Naši expozici prezentujeme na rekordně velké ploše více než sto třiceti metrů. Česká republika bude letos na veletrhu hodně vidět,“ komentuje přípravy národního stánku Adam Jareš, ředitel německého zastoupení CzechTrade v Düsseldorfu.

„Veletrhu se s CzechTrade účastníme již potřetí. Díky tomu se nám podařilo prorazit na německý trh i na netradiční trhy Saúdské Arábie a Kataru. Letos budeme na ISM prezentovat naši novou produktovou řadu Medovník originál premium ořechový,“ oceňuje akci Jiří Černý, výkonný ředitel pražské firmy VIZARD, která měsíčně vyrábí více než 60 tisíc medových dortů. Vedle firmy VIZARD se na českém stánku představí například i výrobce cereálií firma EMCO, výrobce cukrovinek firma POEX z Velkého Meziříčí, společnost HOPI POPI vyrábějící popkorn nebo výrobce slaných tyčinek a krekrů firma VEST.

CzechTrade je agentura na podporu exportu, řízená Ministerstvem průmyslu a obchodu České republiky. Funkcí agentury, která působí od roku 1997, je pomáhat českým firmám a podnikatelům proniknout na zahraniční trhy. Zájemci o spolupráci si mohou vybrat ze široké nabídky asistenčních služeb, případně sami nadefinovat jejich podobu dle svých individuálních potřeb. Více ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo dopravy: Program COVID BUS skončil, dopravci poslali přes tisíc žádostí za necelou miliardu

11:54 Ministerstvo dopravy: Program COVID BUS skončil, dopravci poslali přes tisíc žádostí za necelou miliardu

Ve středu 25. 11. skončila lhůta pro podávání žádostí do programu COVID BUS, který Ministerstvo dopr…