„Jedním z prvotních problémů, se kterým se mohou firmy při vstupu na zahraniční trhy setkat, je nedostatek kontaktů a obchodních příležitostí. Díky projektu NOVUMM, jehož prostřednictvím jsme schopni malým a středním podnikům zajistit účast na zahraničních veletrzích, mohou tyto kontakty a příležitosti získat mnohem snadněji,“ říká o projektu Radomil Doležal, generální ředitel agentury CzechTrade.
Zásluhou agentury CzechTrade a projektu NOVUMM je malým a středním mimopražským podnikům poskytována podpora ve výši max. 80 000 Kč, a to formou zvýhodněných služeb. Firmy oproti předchozím projektům od agentury nezískávají přímo peněžní prostředky, ale služby za zvýhodněných podmínek. Jedním z předpokladů účasti je také participace společnosti na nákladech spojených s realizací expozice – na evropských veletrzích jde o minimálně 50 %, na veletrzích konaných mimo Evropu pak o 30 %.
„Za jednu z velkých výhod tohoto projektu považuji fakt, že se neomezuje pouze na evropské trhy. CzechTrade tak malým a středním podnikům usnadňuje vstup i na velmi lukrativní trhy mimo hranice Evropy,“ dodává Doležal.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.



