DIAMO: Klienti Sociálního centra mají k dispozici podrobné informace na novém webu

03.08.2023 16:08 | Tisková zpráva

Státní podnik DIAMO zajišťuje výplatu sociálních zdravotních dávek pro současné i bývalé zaměstnance státního podniku DIAMO a také bývalým zaměstnancům rušených, privatizovaných nebo jinak reorganizací dotčených hornických podniků, pro které je DIAMO nástupnickou organizací.

DIAMO: Klienti Sociálního centra mají k dispozici podrobné informace na novém webu
Foto: red
Popisek: DIAMO, logo společnosti

Všichni klienti sociálního centra, jejich rodinní příslušníci či další subjekty mají od 1. srpna 2023 možnost zjistit si podrobné informace k jednotlivým druhům dávek přímo na nových webových stránkách.

Nový web (ZDE) přináší informace k sociálním dávkám, které vyplácí přímo státní podnik DIAMO, ale také Kooperativa pojišťovna. Návštěvníci webu zde zjistí, za jakých podmínek mají nárok na náhradu, tzv. rentu, jak se dávka vypočítá, jak často je nutné předkládat doklady pro zachování výplaty, a mohou si zde stáhnout potřebné formuláře k vyplnění. Pro usnadnění orientace jsou ke každé dávce uvedeny nejčastější otázky a odpovědi a také související právní předpisy.

Sociální centrum je možné navštívit také osobně na centrále v Ostravě, případně na dalších kontaktních místech, nebo je možné pracovníky centra kontaktovat na e-mailové adrese scodra@diamo.cz, nebo na telefonních linkách 596 703 377, 724 265 777. Otevřeno pro veřejnost je v pondělí, středu a čtvrtek 8:00 - 10:30 hodin a 11:00–14:00 hodin.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

pojištění

Nemyslíte, že by podnikatelům více než odložení plateb sociálního pojištění pomohlo, kdybyste zálohy tak rapidně nezvedli? Jak na takové navýšení ODS vůbec mohla přistoupit? Protože co si budeme povídat dříve nebo později ty zálohy budu stejně muset zaplatit, takže ta vaše pomoc je dost vratkavá, ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: V reaktoru druhého výrobního bloku JE Dukovany je opět palivo, odstávka se blíží ke konci

11:49 ČEZ: V reaktoru druhého výrobního bloku JE Dukovany je opět palivo, odstávka se blíží ke konci

Energetici po téměř dvou měsících probíhajících prací v rámci odstávky zavezli palivo do reaktoru dr…