DPP: Modernizace ve stanicích Malostranská a Hradčanská a druhá etapa oprav v tramvajové křižovatce Flora

29.09.2023 7:23 | Tisková zpráva

O tomto víkendu bude Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) pokračovat v modernizaci zabezpečovacího zařízení na trase A, tentokrát ve stanicích Malostranská a Hradčanská.

DPP: Modernizace ve stanicích Malostranská a Hradčanská a druhá etapa oprav v tramvajové křižovatce Flora
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo Dopravního podniku hlavního města Prahy

Proto bude od soboty 30. září od zahájení provozu do neděle 1. října 2023 do ukončení provozu obousměrně přerušen provoz metra na lince A v úseku Dejvická – Můstek, zavedena bude náhradní tramvajová doprava XA a 35. Kromě toho DPP od soboty 30. září 2023 od brzkých ranních hodin zahájí druhou etapu opravy tramvajové křižovatky Flora. Z tohoto důvodu bude sedm dnů, do pátku 6. října 2023 do cca 24:00 obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Radhošťská – Flora – Olšanské hřbitovy, zavedena bude náhradní autobusová doprava X11 a X91 a speciální linky č. 31 a 90. Oprava tramvajové křižovatky Flora se dotkne linek č. 5, 10, 11, 13, 15, 16, 23, 91 a 98, které budou jezdit po změněných trasách.

S ohledem na přerušení provozu metra na lince A v úseku Dejvická – Můstek o tomto víkendu a sobotní fotbalový zápas mezi Spartou Praha a Viktorií Plzeň DPP po jeho skončení zavede pro posílení veřejné dopravy a odbavení fotbalových fanoušků zvláštní tramvajovou linku XC v trase Sparta – Letenské náměstí – Kamenická – Strossmayerovo náměstí – Vltavská (stanice metra) – Štvanice – Těšnov – Bílá labuť – Masarykovo nádraží (stanice metra Náměstí Republiky) – Jindřišská – Václavské náměstí (stanice metra Můstek). Kromě toho bude DPP mít připraveny záložní vozy pro posílení náhradní tramvajové dopravy XA, kterou bude řídit dispečersky.

Modernizace zabezpečovacího zařízení na trase A – přerušení provozu metra v úseku Dejvická – Můstek

Z důvodu modernizace vlakového zabezpečovače LZA bude od soboty 30. září od zahájení provozu do neděle 1. října 2023 do ukončení provozu obousměrně přerušen provoz metra na lince A mezi stanicemi Dejvická – Můstek.

Náhradní tramvajová doprava
Po oba dny v době provozu metra bude zavedena náhradní tramvajová doprava: 

 • XA v trase Nádraží Podbaba – Vítězné náměstí (stanice metra Dejvická) – Hradčanská – Malostranská – Staroměstská – Národní třída – Václavské náměstí (stanice metra Můstek) – Masarykovo nádraží – Náměstí Republiky – Malostranská – Hradčanská – Vítězné náměstí (stanice metra Dejvická) – Nádraží Podbaba
 • 35 v trase Nádraží Podbaba – Vítězné náměstí (stanice metra Dejvická) – Hradčanská – Malostranská – Náměstí Republiky – Masarykovo nádraží – Václavské náměstí (stanice metra Můstek) – Národní třída – Staroměstská – Malostranská – Hradčanská – Vítězné náměstí (stanice metra Dejvická) – Nádraží Podbaba

Anketa

Zvládl podle vašeho názoru moderátor ČT Jakub Železný páteční debatu s Miroslavem Ševčíkem v Událostech, komentářích?

1%
98%
hlasovalo: 11916 lidí

Změny tras tramvajových linek
Linky č. 8
a 18 budou ve směru z centra ze zastávky Vítězné náměstí odkloněny přes zastávky Dejvická a Bořislavka do zastávky Červený Vrch.

Změny v zastávkách tramvají
Zřizuje se v obou směrech zastávka Malostranská na nábřeží Edvarda Beneše.

Změny tras autobusových linek
Linky č. 107 a 147 budou ve směru do centra prodlouženy do zastávky Hradčanská.

Doporučení pro cestující

Pro dopravu na nebo z Letiště Václava Havla Praha DPP doporučuje cestujícím využít autobusovou linku č. 100 od stanice nebo ke stanici metra B Zličín, jejíž provoz DPP po oba víkendové dny posílí.

Při přestupu ze stanice metra Můstek na lince A na náhradní tramvajovou dopravu XA a 35 DPP cestujícím doporučuje z metra výstup směr Václavské náměstí a následně z vestibulu exit E10 pro směr Národní třída, Staroměstská, Malostranská, Hradčanská a Dejvická (Vítězné náměstí) a exit E11 pro směr Náměstí Republiky, Malostranská, Hradčanská a Dejvická (Vítězné náměstí).

2. etapa opravy křižovatky Flora – přerušení provozu tramvají v úseku Radhošťská – Flora – Olšanské hřbitovy

Z důvodu opravy tramvajové trati bude od soboty 30. září od cca 4:30 do pátku 6. října 2023 do zhruba 24:00 obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Radhošťská – Flora – Olšanské hřbitovy.

Změny tras tramvajových linek

 • Linka č. 5 bude ve směru od Sídliště Barrandov ze zastávky Olšanské náměstí odkloněna do zastávky Flora, dále bude pokračovat jako linka č. 16 směr Sídliště Řepy.
 • Linka č. 10 bude rozdělena na dvě části:
  - ve směru od Sídliště Řepy bude zkrácena do zastávky Flora, dále bude pokračovat jako linka č. 15 směr Kotlářka,
  - ve směru od Sídliště Ďáblice bude zkrácena do zastávky Želivského, dále bude pokračovat jako linka č. 16 směr Ústřední dílny DP.
 • Linka č. 11 bude rozdělena na dvě části:
  - ve směru od Spojovací bude zkrácena do zastávky Olšanské hřbitovy,
  - ve směru od Spořilova bude ze zastávky I. P. Pavlova odkloněna přes zastávky Náměstí Míru a Jana Masaryka do zastávky Čechovo náměstí (výstupní zastávka v Moskevské ulici, nástupní v Minské ulici). 
 • Linka č. 13 bude zrušena. 
 • Linka č. 15 bude ve směru od Kotlářky zkrácena do zastávky Flora, dále bude pokračovat jako linka č. 10 směr Sídliště Řepy. 
 • Linka č. 16 bude rozdělena na dvě části:
  - ve směru od Sídliště Řepy bude zkrácena do zastávky Flora, dále bude pokračovat jako linka č. 5 přes zastávku Olšanské náměstí směr Sídliště Barrandov,
  - ve směru od Ústředních dílen DP bude zkrácena do zastávky Želivského, dále bude pokračovat jako linka č. 10 směr Sídliště Ďáblice.
 • Linka č. 23 bude ve směru od Královky ze zastávky Karlovo náměstí odkloněna přes zastávky Moráň, Albertov a Palackého náměstí do zastávky Karlovo náměstí a dále bude pokračovat zpět směr Královka. 
 • Linka č. 91 bude rozdělena na dvě části:
  - ve směru od Divoké Šárky bude zkrácena do zastávky Flora, dále bude pokračovat jako linka č. 90 směr Bílá labuť,
  - ve směru od Radošovické bude ze zastávky Želivského odkloněna přes zastávky Nákladové nádraží Žižkov a Ohrada do zastávky Vozovna Žižkov. 
 • Linka č. 98 bude v úseku Olšanské náměstí – Nákladové nádraží Žižkov odkloněna přes zastávku Olšanská.

Zavedené linky tramvají

 • V denním provozu bude zavedena linka č. 31 v trase Radhošťská – Jiřího z Poděbrad – Muzeum – I. P. Pavlova – Zvonařka.
 • V nočním provozu bude zavedena linka č. 90 v trase Bílá labuť – Masarykovo nádraží – Hlavní nádraží – Olšanské náměstí – Flora, dále bude pokračovat jako linka č. 91 směr Divoká Šárka.

Změny v zastávkách tramvají
Zřizují se zastávky:

 • Olšanské hřbitovy (nástupní) – v obratišti tramvají
 • Flora (pro oba směry) – v Jičínské ulici, mezi křižovatkami s Vinohradskou a Slezskou ulicí
 • I. P. Pavlova (pro oba směry, v denním provozu) – na Tylově náměstí

Náhradní autobusová doprava

V denním provozu bude zavedena náhradní autobusová doprava X11 v trase Želivského – Flora – Radhošťská.

Zastávky:

 • Želivského – nástupní: ve Vinohradské ulici v zastávce tramvají směr do centra, přibližně 70 metrů před křižovatkou s ulicí Jana Želivského
 • Želivského: ve Vinohradské ulici v zastávce tramvají směr do centra, přibližně 160 metrů za křižovatkou s ulicí Jana Želivského
 • Olšanské hřbitovy: ve Vinohradské ulici v zastávce náhradní autobusové dopravy
 • Flora: ve Slezské ulici přibližně 30 metrů za křižovatkou s Jičínskou ulicí 
 • Radhošťská: ve Vinohradské ulici za křižovatkou s Boleslavskou ulicí
 • Flora: ve Vinohradské ulici před křižovatkou s Chrudimskou ulicí
 • Olšanské hřbitovy: ve Vinohradské ulici v zastávce náhradní autobusové dopravy 
 • Želivského: ve Vinohradské ulici, přibližně 100 metrů před křižovatkou s ulicí Jana Želivského 
 • Želivského: ve Vinohradské ulici, přibližně 120 metrů za křižovatkou s Votickou ulicí
 • Želivského – výstupní: v autobusovém obratišti

V nočním provozu bude zavedena náhradní autobusová doprava X91 v trase Želivského – Flora.

Zastávky:

 • Želivského – nástupní: ve Vinohradské ulici v zastávce tramvají směr do centra, přibližně 70 metrů před křižovatkou s ulicí Jana Želivského 
 • Želivského: ve Vinohradské ulici v zastávce tramvají směr do centra, přibližně 160 metrů za křižovatkou s ulicí Jana Želivského 
 • Olšanské hřbitovy: ve Vinohradské ulici v zastávce náhradní autobusové dopravy
 • Flora: v Jičínské ulici ve zřízené tramvajové zastávce
 • Flora: ve Vinohradské ulici před křižovatkou s Chrudimskou ulicí 
 • Olšanské hřbitovy: ve Vinohradské ulici v zastávce náhradní autobusové dopravy 
 • Želivského: ve Vinohradské ulici, přibližně 100 metrů před křižovatkou s ulicí Jana Želivského 
 • Želivského: ve Vinohradské ulici, přibližně 120 metrů za křižovatkou s Votickou ulicí 
 • Želivského – výstupní: v autobusovém obratišti

Změny v zastávkách autobusů
Pro linky č. 136, 175 a 913 se zřizuje zastávka Flora (ve směru Olšanské náměstí) ve zřízené tramvajové zastávce.

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) je největším dopravcem zajišťujícím městskou hromadnou dopravu v České republice. Obsluhuje celkem 3 linky metra, 148 autobusových, 35 tramvajových (26 denních a 9 nočních) a 1 trolejbusovou linku. K 1. lednu 2023 DPP vlastnil 1 192 autobusů z toho 14 elektrobusů, 146 vlakových souprav metra, 781 tramvajových vozů a 1 trolejbus. Podnik měl k 1. lednu 2023 v evidenčním stavu celkem 11 018 zaměstnanců, z toho 4 319 řidičů a strojvedoucích MHD. Jediným akcionářem DPP je hlavní město Praha. Více informací o DPP naleznete ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Karel Krejza byl položen dotaz

dezinfománie

Dobrý den, zajímalo by mě, co si myslíte o tomto komentáři Zahradila -https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Zahradil-ODS-Zaznamenanihodne-vyrony-dezinfomanie-755567. Dále by mě zajímalo, co s těmi dezinformacemi pořád máte a co za ně vlastně považujete? Protože se zdá, že tato vl...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj: Po 22 letech a na stejném místě si znovu česká a rakouská strana řekly „ano“

7:02 Jihočeský kraj: Po 22 letech a na stejném místě si znovu česká a rakouská strana řekly „ano“

Znovuobnovený slib další budoucí spolupráce česko-rakouského Euroregionu Silva Nortica svými podpisy…