DPP: „Nalaďte se v metru“ představí letos více než 40 hudebních seskupení

23.04.2019 14:32

O tom, že hudba a doprava patří k sobě, se letos přesvědčíme už poosmé. Vybrané stanice pražského metra totiž rozvibrují tóny nejrůznějších žánrů, a nabídnou tak posluchačům i kolemjdoucím netradiční hudební zážitek.

DPP: „Nalaďte se v metru“ představí letos více než 40 hudebních seskupení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo Dopravního podniku hlavního města Prahy

Pomyslnými pódii se ve středu 24. dubna 2019 stanou vestibuly metra Můstek, Florenc, Náměstí Republiky, Hlavní nádraží a Hradčanská. V rámci akce „Nalaďte se v metru“ tak postupně vystoupí více než 40 kapel.

I letos spojil Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) své síly s Konzervatoří a Vyšší odbornou školou Jaroslava Ježka, a připravil hudební událost, která na jeden den vykolejí dopravu ze zajetých stereotypů. Cestující se budou moci zaposlouchat do performancí kapel hrajících nejrůznější žánry. Proplují časem od starých rytmů blues a soulu přes rockové a funkové beaty až k abstraktním skladbám moderního jazzu. Chybět nebude ani oblíbený drum & bass.

První kapely si návštěvníci budou moci poslechnout už v ranních hodinách, a to na Náměstí Republiky a na Hlavním nádraží. Akce „Nalaďte se v metru“ začíná v 9:00 kapelami SO H58 a Pricey Bouncers a všech pět stanic se pak rozezní během dne. Večerem budou provázet například soulová smršť Barbory Šedivé and Soulnight, jazzové melodie kapely Samurai Karate či elánem nabité covery světových hitů dechového snowbandu Brass Avenue.

„Tento projekt je jeden z našich nejoblíbenějších. Jsme rádi, že můžeme lidem zpestřit přepravu do práce či kamkoli jinam. Dobrou hudbu dokáže ocenit každý, a tak akce již sedmkrát sklidila velký úspěch. V neposlední řadě nás těší, že se můžeme podílet na podpoře hudebních projektů vzniklých na půdě Konzervatoře a Vyšší odborné školy Jaroslava Ježka,“ říká Josef Voltr, vedoucí odboru Marketing a obchod DPP.

Můstek A – výstup směr Můstek
Náměstí Republiky – vestibul (k nám. Republiky, Palladium)
Florenc C – vestibul (k ÚAN Florenc, nad schody)
Hlavní nádraží – spodní vestibul nádraží, před Infocentrem DPP
Hradčanská – vestibul metra, nad eskalátory

Více informací o akci včetně kompletního programu mohou zájemci nalézt na webu DPP ZDE.

Dopravní podnik hl. m. Prahy, a. s., je největším dopravcem zajišťujícím městskou hromadnou dopravu v České republice. Obsluhuje celkem 141 autobusových linek, dále 25 denních a 9 nočních tramvajových linek a 3 linky metra. K 1. 1. 2019 bylo ve vlastnictví společnosti 1 162 autobusů, 865 tramvajových vozů a 730 vozidel metra. Společnost ročně přepraví více než miliardu osob a ujede více než 180 mil. kilometrů. Podnik má k 1. 1. 2019 celkem 10 930 zaměstnanců, z toho 4 265 tvoří řidiči MHD. Jediným akcionářem Dopravního podniku je hlavní město Praha, množství dopravních spojů a zadání pro jízdní řády v Praze určuje společnost ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy). Více informací o Dopravním podniku naleznete rovněž ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM pravomocně uhájil 24 milionů korun

22:02 ÚZSVM pravomocně uhájil 24 milionů korun

Žalobce se domáhal u Obvodního soudu pro Prahu 2 po Ministerstvu spravedlnosti zaplacení 24 milionů …