Do registru GLORIA™-AF je zařazeno již 10 000 pacientů s fibrilací síní

11.04.2014 18:28 | Zprávy

Společnost Boehringer Ingelheim oznámila, že do registru GLORIA™-AF, jednoho z nejrozsáhlejších aktuálně celosvětově běžících registrů zařazující pacienty s fibrilací síní2, byl zařazen 10 000. pacient. Registr GLORIA™-AF, tj. celosvětový registr pacientů s fibrilací síní dlouhodobě léčených perorálními antitrombotickými přípravky, je součástí trvalé snahy společnosti Boehringer Ingelheim o optimalizaci prevence cévních mozkových příhod u pacientů s fibrilací síní. Registr bude poskytovat důležité informace z každodenní klinické praxe týkající se zvyklostí používaných při předepisování antitrombotické léčby a výsledků dosahovaných u pacientů. Kromě toho se očekává, že registr poskytne cenné informace o další možné optimalizaci antitrombotické léčby, aby bylo možné poskytovat pacientům s fibrilací síní co nejlepší možnou ochranu před potenciálně invalidizující nebo fatální cévní mozkovou příhodou. Inovativní třífázové uspořádání registru GLORIA™-AF publikované v březnovém čísle amerického časopisu American Heart Journal pomůže při shromažďování užitečných dat o účinnosti a bezpečnosti přípravku Pradaxa® (dabigatran etexilate) ve srovnání s warfarinem a umožní vyhodnocovat změny v předepisování antitrombotické léčby v průběhu času a v různých částech světa1.

Do registru GLORIA™-AF je zařazeno již 10 000 pacientů s fibrilací síní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lékař s pacientem, ilustrační foto

Fibrilace síní, která představuje celosvětově nejčastěji se vyskytující poruchu srdečního rytmu, zvyšuje u pacientů pětinásobně riziko cévní mozkové příhody3,4. Mozkové příhody, ke kterým dochází v souvislosti s fibrilací síní, bývají obzvláště závažné a invalidizující, polovina pacientů umírá do 12 měsíců5,6. V České republice se incidence mozkových příhod pohybuje mezi 250–300/100 000 obyvatel, zaujímají ze všech onemocnění třetí místo v úmrtnosti a první v invaliditě8. Antitrombotika jsou nezbytná pro prevenci cévní mozkové příhody související s fibrilací síní a jsou primárním cílem jejich léčby6,7.  Registr GLORIA™-AF byl navržen tak, aby zvýšil pochopení profilu a vlastností pacienta majících vliv na volbu antitrombotické léčby, např. u dalších současně se vyskytujících onemocnění a souběžné medikace. Do programu GLORIA™-AF bude zahrnuto až 56 000 pacientů s nově diagnostikovanou fibrilací síní s rizikem mozkové příhody z téměř 50 zemí celého světa. Registr bude poskytovat výsledné informace o pacientech, které pomohou vyhodnotit, jakým způsobem se antitrombotická léčba pro prevenci cévních mozkových příhod souvisejících s fibrilací síní1 používá v praxi.

„Zavedení nových antitrombotických přípravků pro účely prevence mozkové příhody u pacientů s fibrilací síní změnilo způsob jejich předepisování na celém světě,“ říká prof. MUDr. Jindřich Špinar, přednosta Interní kardiologické kliniky FN v Brně Bohunicích a národní koordinátor registru GLORIA™-AF v České republice. Velké registry, jako je GLORIA™-AF, poskytují lékařům cenné informace získané mimo rámec klinických studií. Informace, které získáme prostřednictvím registru GLORIA™-AF, lékařům pomohou s výběrem nejlepší možné léčby pro pacienty trpící fibrilací síní a zajištění jejich účinné ochrany před cévní mozkovou příhodou.“

Program GLORIA™-AF je uspořádán do tří fází, během kterých dochází ke shromažďování užitečných informací umožňujících vyhodnotit změny v předepisování antitrombotické léčby v průběhu času a v různých částech světa. Znalosti sdílené prostřednictvím registru přispějí k lepšímu vedení léčby fibrilace síní v klinické praxi1.

 

  • Fáze I se uskutečnila v řadě zemí celého světa s cílem shromáždit informace o způsobech předepisování antitrombotické léčby před schválením nových perorálních antikoagulancií (NOACs). Pacienti do ní byli zařazováni od května 2011 do ledna 20131.
  • Fáze II zahájená po schválení prvního nového perorálního antikoagulans přípravku Pradaxa® v listopadu 2011 shromažďuje informace o bezpečnosti léčby a také základní charakteristiky pacientů léčených přípravkem Pradaxa® nebo warfarinem1.
  • Fáze III začíná ve chvíli, kdy existuje dostatečný překryv charakteristik pacientů ve skupinách léčených přípravkem Pradaxa® a warfarinem. Fáze III bude pacienty sledovat
    po dobu tří let a bude na základě výsledných dat vyhodnocovat účinnost a bezpečnost přípravku Pradaxa®
    ve srovnání s warfarinem. Budou shromažďovány i informace o celkové bezpečnosti a účinnosti léčby jinými antitrombotickými přípravky1.

 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Proč řešit tituly?

Já bych řekl, že dnes má titul kde kdo a o ničem to nevypovídá, respektive o jeho odbornosti a schopnostech. Snad s výjimkou lékařů, tam bych asi nechtěl, aby mě ošetřoval někdo, kdo o tom nemá páru. Mimochodem dnes je není problém narazit na vysokoškoláka, ale co na lidi, co umí pracovat rukama. Tř...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Bobří soutěska v Českém středohoří je uzavřena

22:03 Lesy ČR: Bobří soutěska v Českém středohoří je uzavřena

Kvůli bezpečnosti a předcházení povodním jsou zpracovávány odumírající rizikové stromy kolem Bobřího…