Dobrovolníci z Prazdroje odpracovali v rámci dobrovolnického dne 912 hodin

24.09.2014 11:05

114 zaměstnanců Plzeňského Prazdroje se v pátek 19. září zapojilo do šestého ročníku Mezinárodního dobrovolnického dne platformy Byznys pro společnost. Zaměstnanci Prazdroje včetně členů managementu odpracovali v pátek 912 hodin v rámci dobrovolnického dne Engage Day. V letošním roce je to celkem více než 1408 odpracovaných hodin.

Dobrovolníci z Prazdroje odpracovali v rámci dobrovolnického dne 912 hodin
Foto: red
Popisek: Plzeňský Prazdroj
reklama

Zaměstnanci se v rámci dobrovolnických aktivit věnovali zahradním pracím a drobným opravám v řadě neziskových organizací, připravovali program v mateřském centru nebo věnovali svůj čas obnově lesa. Všechny aktivity byly realizovány v regionech působení Plzeňského Prazdroje napříč Českou republikou.

Hlavní myšlenkou Mezinárodního dobrovolnického dne je věnovat svůj čas, energii, znalosti a solidaritu těm, kteří to potřebují. Šestým rokem pořádá tento den platforma Byznys pro společnost a dobrovolníci z Plzeňského Prazdroje se zapojili již poněkolikáté. „Formy pomoci jsou různé, vycházejí z aktuálních potřeb veřejně prospěšných organizací po celé ČR,“ řekla k formě pomoci Drahomíra Mandíková, ředitelka firemních vztahů a komunikace Plzeňského Prazdroje. „K účasti jsme vyzvali všechny zaměstnance a potěšil nás velký počet z těch, kteří se rozhodli skutečně zapojit přidat ruku k dobrému dílu a pomoci konkrétním projektům.“

V loňském roce podpořil Plzeňský Prazdroj stejným způsobem např. úpravu rozsáhlé zahrady stacionáře pro dospělé lidi s kombinovaným postižením v Praze 4. V roce 2012 pomohli zaměstnanci pivovaru svou prací s obnovou ohrady pro kopytníky v Podkrušnohorském Zooparku v Chomutově.

V loňském roce se do realizace Mezinárodního dobrovolnického dne se v ČR zapojilo 22 firem s 280 dobrovolníky, kteří pomohli v téměř 40 veřejně prospěšných organizacích v různých komunitách napříč celou republikou. V letošním roce už společnost eviduje 100% nárůst zájmu firem i dobrovolníků o zapojení.

Zapojit do projektu se mohou české i nadnárodní firmy a jejich zaměstnanci. Svou účastí firma otevřeně vyjadřuje odpovědný přístup ke společnosti. Dobrovolníci pomáhají ve veřejně prospěšných organizacích v různých komunitách napříč celou republikou. Každý firemní dobrovolník si může vybrat takový druh pomoci, který mu vyhovuje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeňský Prazdroj: Radegast Ratar je na čepu, zdravotníci mají první pivo na nás

17:11 Plzeňský Prazdroj: Radegast Ratar je na čepu, zdravotníci mají první pivo na nás

Fanoušci hořkého piva se dočkali. Radegast Ratar, výčepní speciál z nošovického pivovaru, dorazil v …