ELDIS Pardubice otevřel novou halu a navýšil výrobní kapacitu

22.04.2021 12:31 | Zprávy

Pardubický výrobce radarů po úspěšných letech, kdy postupně přijal více než sto nových zaměstnanců, významně navýšil výrobní kapacitu. Novou výrobní halu s administrativním zázemím po Velikonocích slavnostně otevřel generální ředitel společnosti ELDIS Pardubice Aleš Jedlička. Výstavba haly, jež je propojena se stávající, vyšla ELDIS na 30 milionů korun. Výrobní prostory společnosti se navýšily o 1440 metrů čtverečních.

ELDIS Pardubice otevřel novou halu a navýšil výrobní kapacitu
Foto: ELDIS
Popisek: ELDIS Pardubice - logo

Ještě v roce 2017 zaměstnával ELDIS Pardubice 152 pracovníků, v roce 2020 to již bylo více než 250. Procentuálně tedy přibyly dvě třetiny nových pracovníků za pouhé tři roky. Výroba i kanceláře proto logicky začaly praskat ve švech. Vznikl tedy projekt na výstavbu nové haly, ve které našly umístění rovněž tři automatické vertikální sklady Kardex i kancelářské prostory.

„Otevření nové haly jsme plánovali na sklonku minulého roku. Chtěli jsme jej spojit s akcí pro zaměstnance, což nám bohužel pandemická situace neumožnila. Postupně jsme tedy nové prostory zabydleli a přestřižení pásky, jež halu po Velikonocích oficiálně otevřelo, tak připomínalo spíše symbolický akt. Zároveň ale velmi významný vzhledem k dalšímu rozvoji společnosti,“ připomíná Aleš Jedlička, ředitel společnosti.

ELDIS

Nová hala navazuje na stávající výrobní prostory, je vybavena portálovým jeřábem a umožňuje expedici hotových produktů přímo do Dělnické ulice, kde pardubická společnost sídlí. Zároveň v nové hale vznikl prostor pro servis radarů, který zatím probíhal ve stísněnějších podmínkách. V administrativní části vznikly čtyři podlaží kancelářských prostor určených jak pro administrativní pracovníky, tak pro zaměstnance vývoje a konstrukce.

ELDIS

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SFŽP: Nová zelená úsporám otevírá příjem žádostí

7:27 SFŽP: Nová zelená úsporám otevírá příjem žádostí

Od čtvrtka 25. června 2026 od 10 hodin se otevře příjem žádostí o finanční podporu z programu Nová z…