FLUKE: Infračervené snímky a jejich analýza

28.05.2014 19:20 | Zprávy

Jelikož je infračervený snímek souborem teplot v jednotlivých bodech, jeho prezentace závisí až na následném zpracování a analýze.

FLUKE: Infračervené snímky a jejich analýza
Foto: Fluke
Popisek: Společnost Fluke Corporation

Infrakamery pořizující záznam v infračerveném spektru jsou obvykle vybavené softwarem, který umožňuje následně snímky zpracovat. Je to nezbytný krok vzhledem k tomu, že infračervený snímek je pouze souborem teplot v jednotlivých bodech a sám o sobě vizuální informaci neobsahuje.

Software Fluke SmartView je součástí všech infračervených kamer a vizuálních IR teploměrů Fluke. Tento software je modulární souprava nástrojů, která zobrazuje, optimalizuje a analyzuje infračervené snímky. Vytváří také v několika snadných krocích protokoly s kompletní možností vlastní úpravy a profesionálního vzhledu. Snímky lze upravit pomocí komplexních nástrojů pro optimalizaci obrazu a následně prezentovat zjištěné problémy včetně jejich možných důvodů. Software je snadno ovladatelný i pro profesionální techniky v údržbě a přitom nabízí funkce, které jsou vyžadovány i odbornými termografy pro pokročilou analýzu.

Prohlížení a optimalizace obrázků

Aby se infračervené snímky zobrazily co možná nejefektivněji, je vhodné využít prolnutí s digitální fotografií, což umožňuje zobrazovací technologie IR-Fusion, kterou využívají termokamery. Stejnou technologií je vybaven i software, a nabízí tak následující možnosti. Režim „AutoBlend“ umožňuje sloučit částečně průhledné infračervené snímky s optickými snímky do jednoho pohledu, který usnadní odhalování problémů. Režim „Obraz v obraze“ pak poskytuje viditelný rámeček kolem infračerveného snímku, který usnadňuje jeho orientaci a odkazy na reálnou situaci. Nakonec funkce Barevné alarmy označí na digitální fotografii pouze problematické oblasti, které vykazují definovaný kritický rozsah teplot.

Analýza obrazu

Díky nastavení mezních teplot lze vyznačit závažnost problémů přímo na snímku. Následně propojením i s dalšími informacemi z měření, například pomocí bezdrátových modulů CNX, lze dospět rychleji k odhalení příčin problémů a k rychlejšímu vyřešení potíží. Závažnost a důležitost problémů zjištěných při kontrolách se tedy nejprve odhalí nastavením teplotních limitů obvyklých při běžném provozu. Následně se údaje zobrazené na snímku doplní i o data ze souvisejících měření a informací o stupni zatížení. Z uvedených dat se následně sestaví protokol o zjištěné či očekávané závadě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Poslanecká sněmovna: Sněmovní kaple se otevře veřejnosti

7:23 Poslanecká sněmovna: Sněmovní kaple se otevře veřejnosti

V pátek 23. května se v rámci Noci kostelů může veřejnost přijít podívat do sněmovní kaple. Prohlídk…